BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 czwartek 2 lutego 2023r.   imieniny: Joanna, Korneliusz, Maria

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
4.4285714285714 1 1 1 1 1 Ocena 4.43 (7)
KOMISJA NAPOTYKA NA TRUDNOŚCI

Komisja do spraw oddziaływania na środowisko zakładów pracy w gminie Barlinek napotyka na trudności w swojej pracy. Część firm nie chce z nią współpracować. Komisja powstała w sierpniu 2020 roku. Składa się z czterech członków barlineckiej Rady Miejskiej. Jej zadaniem jest m.in. sprawdzanie sygnałów mieszkańców o uciążliwościach, z jakimi się spotykają ze strony miejscowych firm.

 

REKLAMA

 

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej, jej przewodnicząca Bernarda Lewandowska poinformowała, co przez kilka miesięcy działalności, komisja zrobiła. - Komisja spotyka się z dobrym przyjęciem mieszkańców - mówiła m.in. B. Lewandowska. Natomiast niekoniecznie ze strony zakładów pracy. Komisja ustaliła i przygotowała plan pracy. Zgodnie z tym planem pracy zaprosiliśmy na posiedzenie komisji przedstawicieli zakładów pracy, co do których mieszkańcy wnoszą uwagi. Konkretnie firma Barlinek S.A, firma HaCon i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. - informowała B. Lewandowska. Jak zaznaczyła  przewodnicząca komisji, nie udało się nawiązać współpracy z firmą HaCon. Firma na zaproszenie komisji odpowiedziała, że jeżeli komisja wskaże podstawę prawną na jakiej żąda przybycia przedstawiciela zakładu, na posiedzenie komisji, to na nią się stawi. Firma podkreśla, że żaden organ nie może żądać danych, których ujawnienie nie wynika z przepisów prawa. Jednocześnie firma zaznaczyła, że dane, o które prosi komisja są w posiadaniu m.in. Urzędu Miejskiego. 

Firma Barlinek S.A. zaproszenie przyjęła. Odbyło sie spotkanie online, na którym przedstawiono uwagi mieszkańców, co do funkcjonowania zakładu. Komisja uzyskała deklaracje współpracy. - Ze strony zakładu został wyznaczony przedstawiciel, do którego w każdym momencie można zadzwonić, jeżeli mieszkańcy będą zgłaszać jakiś problem - podkreślała radna Lewandowska.

Do prezesa PGK Sp. z o.o., komisja zwróciła się z prośbą o udostępnienie wszystkich decyzji administracyjnych, za okres dziecięciu lat, na podstawie których prowadzona jest działalność, a także wyników badań odnośnie oddziaływania firmy na środowisko, w okresie ostatnich trzech lat. Komisja poprosiła także o pisemną informację o zabiegach deratyzacyjnych, jakie przedsiębiorstwo zleciło do przeprowadzenia na swoim terenie. Na spotkaniu z prezesem firmy przedstawiono uwagi mieszkańców, co do funkcjonowania Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów na terenie firmy. Natomiast do dnia dzisiejszego komisja nie otrzymała żadnych dokumentów, o które prosiła. Z informacji na sesji wynika, że ostatnia deratyzacja na terenie firmy przeprowadzona była w kwietniu 2019 roku. Natomiast mieszkańcy zgłaszają m.in. niedogodności wynikające z sąsiedztwa PSZOK. Oprócz smrodu, zwracają uwagę na obecność myszy, szczurów, much, które mnożą się na terenie PSZOK. - Mamy wiele pytań dotyczących pozwolenia zintegrowanego dotyczącego działalności firmy HaCon - kontynuowała radna Lewandowska.

W związku z czym jesteśmy w kontakcie z wydziałem ochrony środowiska w Zachodniopomorskim Urzędzie Marszałkowskim. Uzyskaliśmy wiele informacji na temat działalności firmy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie. Przy WIOŚ działa grupa interwencyjna, która przyjmuje zgłoszenia mieszkańców na wszelkie niedogodności związane z działalnością szkodliwą na rzecz mieszkańców. - Interwencje tej grupy są natychmiastowe, a czy skuteczne przekonamy się za jakiś czas - podkreślała w swojej wypowiedzi B. Lewandowska.  

 

Jacek Słomka

 

 

Komentarze

+6

Guest

Cytuję Guest:
Sumując, żadnych skutecznych efektów prac komisji,

No jasne, lata zaniedbań i oczekiwanie na cud. Najlepiej, aby wynik był piłkarski np 3:0, wtedy byłoby o czym mówić. Chcesz poznać efekty pracy Komisji, zajrzyj na jej posiedzenie. Wstęp wolny i bezpłatny. Dowiesz się wówczas, na czym polega praca z wiatrakami
+21

Guest

Cytuję Guest:
Wydaje mi się że Burmistrz odpowiada za to co dzieje się w mieście.Czemu nic nie zrobił i nie robi w tej sprawie?Panie Burmistrzu naprawdę śmierdzi A w przyszłości będę tego konwlfekwecje zdrowotne.

Burmistrz czuje i czuwa. Wyraża zaniepokojenie. Pozdrawia wszystkich protestujących. Padną w smrodzie przed nim, bo jego chata daleko
+6

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Witam Serdecznie.Wyżej wymienionych przypadkach,często jest więcej hałasu i złośliwości.Te zaklady to miejsce pracy wielu mieszkańców naszego miasta.Wiele rozszczeń bywa bezzasadnych, wynikają one z niewiedzy , a czasami ze zwykłej ludzkiej złośliwości.Jak ktoś niema zysku z tego,to mu to przeszkadza.


Pani Lewandowska i jej poplecznicy starają się zrobić kapitał na najbliższe wybory. Zapomina albo co gorsze nie wie, że Burmistrz oraz Rada Miejska odpowiadają między innymi za to by mieszkańcy mieli pracę. Ciekawie będzie jak doprowadzi do zamknięcia zakładów a później nie daj Boże zostanie Burmistrzem. Czy w tedy zwolni ich np. z obowiązku płacenia podatków? Ciekawe jest też to, że niektórzy z tych osób pracowali lub składali podania o pracę w firmach które im teraz tak bardzo przeszkadzają.

Nie pracują źle, pracują też źle! Ani RM ani burmistrz nie odpowiadają za miejsca pracy w gminie ale za czyste powietrze tak. Poza tym nikt nie mówi o zamknięciu zakładów pracy a o zakończeniu smrodu na GT i ulicach przyległych do PSZOK. Są inne możliwości, nie trzeba się zamykać tylko działać zgodnie z zasadami i przepisami. Idź na posiedzenie komisji, dowiedz się o co chodzi i przestań siać panikę i opowiadać bajki, że ktokolwiek z członków komisji starał się o pracę w Haconie albo w PGK.
-10

Guest

Cytuję Guest:
Witam Serdecznie.Wyżej wymienionych przypadkach,często jest więcej hałasu i złośliwości.Te zaklady to miejsce pracy wielu mieszkańców naszego miasta.Wiele rozszczeń bywa bezzasadnych, wynikają one z niewiedzy , a czasami ze zwykłej ludzkiej złośliwości.Jak ktoś niema zysku z tego,to mu to przeszkadza.


Pani Lewandowska i jej poplecznicy starają się zrobić kapitał na najbliższe wybory. Zapomina albo co gorsze nie wie, że Burmistrz oraz Rada Miejska odpowiadają między innymi za to by mieszkańcy mieli pracę. Ciekawie będzie jak doprowadzi do zamknięcia zakładów a później nie daj Boże zostanie Burmistrzem. Czy w tedy zwolni ich np. z obowiązku płacenia podatków? Ciekawe jest też to, że niektórzy z tych osób pracowali lub składali podania o pracę w firmach które im teraz tak bardzo przeszkadzają.
+18

Guest

Ulice Okrężna i Jasna to jedna wielka gazownia , kiedy wreszcie ktoś się zajmie czym ludzie palą w kopciuchach.
Wieczorem strach okna otwierać nie mówiąc już o wychodzeniu z domu. Spalane są śmieci , plastiki , wszystko co wpadnie w ręce , ludzie opamiętajcie się , bo trujecie wszystkich , także siebie.
+16

Guest

Wydaje mi się że Burmistrz odpowiada za to co dzieje się w mieście.Czemu nic nie zrobił i nie robi w tej sprawie?Panie Burmistrzu naprawdę śmierdzi A w przyszłości będę tego konwlfekwecje zdrowotne.
+10

Guest

Cytuję Guest:
Żadnych efektów pracy tej komisji nie będzie. Wrak Tupolewa też mieli sprowadzić i co? Firmy które udostępniają swoje informacje robią to z własnej nieprzymuszonej woli. Jeśli ktoś nie będzie chciał takich danych udostępnić to szanowna komisja nic nie może zrobić i koło się zamyka. No ale czekamy na wyniki.

Komisja grzecznie zaprosiła do rozmowy, a że nie chciano rozmawiać to bez łaski. Jak wynika z artykułu w Szczecinie obyło się bez łaski, oby jeszcze podjęli kroki szczecińscy decydenci i przeprowadzili kompleksową kontrolę. Pycha kroczy przed upadkiem.
+12

Guest

Panie Burmistrzu, pewnie Pan czyta opinie mieszkańców, czy nie zechciałby Pan powiedzieć jakie jest Pańskie zdanie na ten temat? Czy zamiast milczenia nie zechciałby Pan żądać od Haconu by zaprzestał trucia miasta poprzez instalację filtrów gazów. W Panu nadzieja.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.