BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 środa 1 lutego 2023r.   imieniny: Brygida, Ignacy, Paweł

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
BĘDĄ PIENIĄDZE, NIE BĘDZIE ŚMIERDZIEĆ

Temat smrodu i zanieczyszczeń w „jeziorku” pomiędzy ul. Kwiatową a osiedlem mieszkaniowym, znany jest naszym Czytelnikom od dawna. Wnioskować tak można z komentarzy pod artykułem „Smród, że aż zatyka”, który ukazał się pod koniec marca na naszej stronie oraz profilu społecznościowym fb.

 

REKLAMA

  

O zajęcie się tym tematem, prosiliście nas w listach. My z kolei, zainteresowaliśmy tą sprawą Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego. Oto, co nam napisał w odpowiedzi:

 

Zbiornik położony przy ul. Kwiatowej, o którym mowa w artykule,  położony jest na działce stanowiącej własność Gminy Barlinek i pełni rolę naturalnego zbiornika retencyjnego zbierającego nadmiar wód opadowych z okolicznego terenu. W ulicy funkcjonuje sieć kanalizacyjna, która odbiera zarówno ścieki sanitarne jak i wody deszczowe tzw. „sieć ogólnospławna”.  W przypadku ponadnormatywnych deszczy nawalnych sieć może nie być w stanie odebrać wód opadowych i istnieje ryzyko „cofki” ścieków do ww. zbiornika. Rozwiązaniem problemu jest rozdzielenie kanalizacji deszczowej i sanitarnej, niestety jest to kosztowne zadanie i w obecnej perspektywie budżetowej taka inwestycja nie jest planowana. Informuję ponadto, że pracownicy Urzędu przeprowadzili wizję w terenie. Stwierdzono zapach charakterystyczny dla ścieków sanitarnych nie znaleziono natomiast nielegalnych podłączeń kanalizacji. Sprawa będzie nadal monitorowana.

 

Jacek Słomka 

 

 

Komentarze

Guest

"W ulicy funkcjonuje sieć kanalizacyjna, która odbiera zarówno ścieki sanitarne jak i wody deszczowe tzw. „sieć ogólnospławna”. "- stąd cofka zawierająca ścieki sanitarne i deszczowe
+6

Guest

Lepiej kasę wydać na dewastacje przyrody (wycinkę drzew , budowa parku na grobach) po hasłem rewitalizacja. A kanalizacja burzowa to mało konieczna rzecz. Komuna i jeszcze raz komuna. Malować fasady a w środku niech się wali.
+11

Guest

Czyli co? Będą węszyć?
A tak na poważnie jak jest możliwa "cofka" z kanalizacji sanitarnej, tu mowa o kontroli czy nie ma nielegalnych odpływów a istnieje możliwość nielegalnego przelania się kanalizacji. Co na to SANEPID?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.