Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 24 maja 2024r.   imieniny: Estera,Joanna, Maria, Zuzanna

Reklama

Sodaspeed

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)
DZIURAWE MOSTKOWO

Problemy dróg po zimie, to częsty problem, nie tylko w naszej gminie. Gorzej, jak te kłopoty z roku na rok są pomijane a „symboliczne” zasypywaniu dziur nic nie daje. Wpadają całe koła, jazda staje się niebezpieczna a w opały mogą wpaść zarówno kierowcy jak i piesi.

 

REKLAMA

 

Pisaliśmy już o drodze na Strzelce, gdzie póki co nie widać światełka w tunelu. Zwracaliśmy też uwagę na odcinek ul. Długiej. Teraz, zastanawiamy się, co dalej z dziurawą drogą w Mostkowie. Tam, problem również trwa od wielu lat. Sprawa jest o tyle ważna, że odcinek drogi jest bardzo niebezpieczny i stwarza zagrożenie dla dzieci uczęszczających do tamtejszej Szkoły Podstawowej. Wychodząc z autobusu, wpadają prosto do drogowych kolein.

Zapytaliśmy radnego z tamtego okręgu, Jacka Poleszczuka, czy kiedykolwiek interweniował w tej sprawie, chociażby na sesjach RM.

 

Niestety, ale stan techniczny dróg powiatowych na terenie naszej gminy, jest mówiąc delikatnie, bardzo zły. Jest to duży problem. Jako radny tego okręgu, wielokrotnie zgłaszałem problemy ze stanem nawierzchni drogi w Mostkowie. Tylko w tej kadencji  były to trzy wnioski o przebudowę, a muszę powiedzieć, że podobne informacje kierowałem we wcześniejszych latach. Oprócz kierowanych pism, wielokrotnie prowadziłem także rozmowy na ten temat z pracownikami Starostwa Powiatowego w Myśliborzu. Niestety, ale za każdym razem otrzymywałem informację, że nie ma środków na kompleksową przebudowę tej drogi. Podobne informacje otrzymałem również w sprawie drogi powiatowej w Dziedzicach, która także jest w złym stanie. Na chwilę obecną liczę jedynie, aby powiat jak najszybciej załatał wszystkie dziury co spowoduje, że jazda po tych drogach, będzie bezpieczna a kierujący nie będą się denerwować.

 

Wspomniana droga w Mostkowie, jest drogą powiatową. Zapytaliśmy więc w Powiecie Myśliborskim, czy jest szansa, aby droga została naprawiona. Oto odpowiedź jaką otrzymaliśmy:

 

W odpowiedzi na Państwa pytania w sprawie drogi powiatowej w m. Mostkowo informuję, iż koszt przebudowy wnioskowanej drogi szacowany jest na kwotę ok. 2 600 000,00 zł. Wydział Dróg składał wniosek do budżetu Powiatu Myśliborskiego na rok 2021 na wykonanie „Przebudowy drogi powiatowej nr 1575Z w m. Mostkowo”, jednak takie zadanie nie zostało ujęte w roku bieżącym do realizacji. Taki wniosek zostanie złożony również do przyszłorocznego budżetu. Informuje, iż w tegorocznym okresie zimowym częste wahania temperatury spowodowały znaczne zwiększenie ubytków. Uzupełnienie ubytków w nawierzchni bitumicznych na całej sieci dróg powiatowych wykonywane są w różnych technologiach w zależności od warunków atmosferycznych. We własnym zakresie rozpoczęliśmy uzupełnianie ubytków przy użyciu emulsji asfaltowej i żwiru. Ponadto w połowie kwietnia podpisujemy umowę na uzupełnianie ubytków metodą mechanicznego wbudowania emulsji i grysów z wybranym wykonawca. Powyższe działania  pozwolą na sprawniejsze uporanie się z powstałymi ubytkami. Znany jest nam stan drogi w m. Mostkowo. Staramy się na bieżąco utrzymywać w ramach własnych możliwości stan nawierzchni, który nie wątpliwie wymaga kompleksowej przebudowy.”

 

M.Przybylska

 

DZIURAWE MOSTKOWO

 

 

Komentarze

+7

Guest

Myślibórz skupia się na obwodnicy miasta a nie na dziurach w okolicach Barlinka i sąsiednich wiosek. Czy ktoś się przejechał drogą powiatową do Karska ? pogubione kołpaki, pokrzywione felgi, popękane szyby i setki skarg ludzi.
Niech pędzi karetka z chorym na sygnale a dziury wielkości koła, kto będzie bardziej poszkodowany?? To się nadaje do pokazania w telewizji !!
+2

Guest

Sami zebraliście podpisy pod referendum w sprawie szpitala. Dlaczego nie ma jeszcze informacji o Walnym Zgromadzeniu Wspólników Szpitala Powiatowego Barlinek na Forumbarlinek.com? Panie Tomaszu, dlaczego zmieniacie grupę na prywatną? Nie chcecie już informować mieszkańców o swoich działaniach? Szkoda :(
+4

Guest

Cytuję Guest:
Posypią kamykami zaleją smołą i po dwóch tygodniach będzie to samo jak zawszę

Widocznie jest przyzwolenie na taką tandetę i najlepsze jest to ,że nikt za to nie beknie.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież