BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
4.4285714285714 1 1 1 1 1 Ocena 4.43 (7)
GASZĄ POŻARY, RATUJĄ DZIECI

16 maja ok. godz. 9.00, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali wezwanie do pożaru śmietnika. Kontener miał się palić przy jednej z alejek na barlineckim Cmentarzu Komunalnym.

 

REKLAMA

  

Po dojeździe strażacy zastali silnie rozwinięty już pożar i pomimo sprawnej akcji gaśniczej, śmietnik spłonął doszczętnie. Nie znana jest przyczyna zapalenia się znajdujących w kontenerze śmieci. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp OSP Barlinek.

 

 

W mijającym tygodniu, barlineccy strażacy mają bardzo dużo pracy i nie tylko tej związanej z gaszeniem pożarów. Kilkukrotnie wyjeżdżali jako pierwsza pomoc przedmedyczna, gdy brak było w Barlinku Zespołu Ratownictwa Medycznego.

14 maja w godzinach popołudniowych, zostali zadysponowani do dławiącego się półtoramiesięcznego dziecka. Po udzieleniu pierwszej pomocy, druhowie monitorowali stan zdrowia niemowlęcia i oczekiwali na przyjazd karetki. Tego samego dnia wieczorem, wezwano ich do kolizji, w której kierujący wjechał samochodem w ogrodzenie.

Pozostałe wyjazdy w tym tygodniu to zadymienie, pomoc zwierzęciu, zalana piwnica czy też otwarcie mieszkania. W tym roku, OSP Barlinek odnotowała już 85 wyjazdów. Przypomnijmy, że 5 maja ogłoszono jednostki, które otrzymają nowe samochody gaśnicze. Wśród otrzymanych promes Ochotnicza Straż Pożarna w Barlinku, która dostanie w 2021 roku ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy.

 

M.Przybylska

 

Foto główne: OSP Barlinek

 

🚨 81/2021 ⚠️ Wypadek 🚒 499[Z]01 🚒 499[Z]15 📆 14.05.2021r. godz. 22:43 📍 Barlinek, ul. Gorzowska SIŚ: 🚔 Policja...

Opublikowany przez OSP Barlinek Piątek, 14 maja 2021

 

Komentarze

+2

Guest

Cytuję Guest:
Rząd planuje rozwiązanie OSP w Polsce

Hahaha człowieku masz świadomość co piszesz strażaków PSP jest 32 tyś, 325komend powiatowych miejskich niecałe 500 jednostki JRG, jednostek OSP jest ponad 16tyś z czego 4,5tyś są w krajowym systemie łączna liczba strażaków OSP to 700tyś, PSP nie dałoby rady bez OSP wyobrażasz sobie czekać 30min na straż, bo jednostki PSP są porozrzucane po 30 kilometrów od siebie.
+2

Guest

Cytuję Guest:
W sobotę rano 15 maja br. samochód z impetem wjechał parking przy saba service rozwalając murek. Czemu o tym nie piszecie? Czy kierowca był pijany, czy to była próba samobójcza?

Nie rano tylko wieczorem ok. 23.00.
+8

Guest

W sobotę rano 15 maja br. samochód z impetem wjechał parking przy saba service rozwalając murek. Czemu o tym nie piszecie? Czy kierowca był pijany, czy to była próba samobójcza?

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.