pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 14 czerwca 2021r.   imieniny: Bazylid, Eliza, Justyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Kasacja pojazdów Barlinek

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

A A A
4.8666666666667 1 1 1 1 1 Ocena 4.87 (15)
WAGONIK JUŻ NA POWIERZCHNI

Kila dni temu, podjęto próbę wydobycia z dna jeziora wagonika, który spoczywał pod lustrem wody przy ul. Jeziornej, gdzie trwają obecnie prace, związane z projektem „Budowa Miejskiego Centrum Rekreacji i Integracji Społecznej w Barlinku”. Wspomniana próba, została podzielona na dwie części.

 

REKLAMA

 

Druga, miała mieć miejsce 6 czerwca, lecz z uwagi na intensywność prac, wydobycie musiało zostać przyspieszone. Wagonik spoczął na piasku 1 czerwca. Jest on niekompletny, ale prowadzone są już rozmowy dotyczące jego rekonstrukcji. Inicjatorami wydobycia artefaktu byli Emil Korpowski, Szymon Czerniejewski oraz Piotr Łentek wraz ze swoim byłym nauczycielem, Cezarym Michalakiem. Do akcji dołączyli Michał Antosiewicz i Piotr Stanisławski, którzy zadeklarowali pomoc przy renowacji wagonika (renowację wykona Krzysztof Gilewicz). Wydobycie było możliwe dzięki Zbigniewowi Żytkowiakowi i szkole nurkowania Blue Deep Barlinek. Nurkowie, a przybyli oni do Barlinka z różnych miast, całą pracę wykonali za darmo.

 

Co teraz będzie z wagonikiem? Jak wyglądały prace przy jego wydobywaniu? Posłuchajcie w naszej relacji filmowej.

 

M.Przybylska

 

 

Pin It

Komentarze

Guest

Z kolegą Zbyszkiem jeździliśmy tym wagonikiem :) Robiliśmy tory z górki od cmentarza aby jeździł. Sami go targaliśmy nad plażę od tartaku. Leży w wodzie 35lat.

Guest

Matko! Zwykly kawalek zlomu, a zamieszania jakby Tytanica wyciagali. I tu mamy super przyklad jak to polityk z g....na potrafi zrobic zloto. Super uczucie stac przed kamera i uwazac ze zrobilo sie cos wielkiego. Ja bym sie ze wstydu spalil!!!
+9

Alek

Zwykły przemysłowy wagonik wąskotorowy leżący w jeziorze ponad 40 lat , gdyby leżał płycej dawno wyciągnęli by go na złom ... A historia wydobycia jakby był to T-34 Janka i Gustlika . I najlepsze pytanie na koniec artykułu " Co teraz będzie z wagonikiem ?" Hmmm... Otóż wagonik dostanie imię , wystąpi w tańcu z gwiazdami i innych love paradisach , zagra w Klanie i Milionerach ,napisze autobiografie , wyjdzie za Dodę i na koniec wystąpi w sensacjach razem z Wołoszańskim ...
+8

Guest

Pamiętam swoją pierwszą kąpiel w 1981 na tej dzikiej plaży i już wtedy starsi koledzy mówili ,że stoją na rolce od wagoniku.Także podejrzewam ,że ten wagonik spoczywał tam dużo wcześniej. :P
+9

Guest

Cytuję Guest:
Ten wagonik już był tam 12 lat temu, za dziedziczka był widoczny kawałek

Wydaje mi się, że z początkiem lat dziewięćdziesiątych dane mi było stawać na tymże wagoniku

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.