pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 5 sierpnia 2021r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
DNI PORTU W SP NR 1

Szkoła Podstawowa Nr 1 nawiązała w tym roku szkolnym współpracę ze spółką Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., która wspiera edukację dzieci i młodzieży, również finansowo. W związku z tym, w kwietniu i w maju, realizowaliśmy projekt Dni Portu w Szkole, który miał na celu przybliżenie uczniom tematyki związanej z działalnością tej firmy.

 

REKLAMA

  

W klasach siódmych i ósmych zostały przeprowadzone lekcje, na których zapoznano młodzież z najważniejszymi wydarzeniami w historii portów, ich obecną działalnością, inwestycjami i długoterminowymi planami a przede wszystkich ich znaczeniem dla gospodarki Pomorza Zachodniego. Odbywało się to w ramach zajęć doradztwa zawodowego, gdyż oba porty to przede wszystkim ogromne zakłady pracy, gdzie być może niejeden z naszych absolwentów znajdzie w przyszłości zatrudnienie.

Uczniowie na podstawie dostarczonych im materiałów oraz zasobów internetowych, sporządzali notatki oraz rozwiązywali test wiedzy o portach, którego wyniki wskazywały na dobrą znajomość tematu. Wykorzystując zdobyte wiadomości ósmoklasiści na lekcjach informatyki, pod okiem pani Danuty Rosenkiewicz, przygotowali prezentacje multimedialne „Porty w Szczecinie i Świnoujściu naszą bramą do Europy”, wśród których najlepsze okazały się te wykonane przez Anię Borowiecką z klasy 8a, Adę Pałkę i Kasię Długaszek z klasy 8b. Ponadto pani Danuta Rosenkiewicz wyróżniła prace: Kamili Szwed i Martyny Grzybowskiej z 8c oraz Koriny Klich i Julii Figiel z 8b.

Klasy młodsze (4 – 7) również zapoznano z tematem projektu. Wzięły one udział w konkursie plastycznym. Uczniowie mogli w dowolnej technice zaprezentować swój talent. Przewodnicząca komisji konkursowej, pani Ania Stefańska, ogłosiła wyniki:

I miejsce zajęła Oliwia Jagielska z kl. 6 c, II miejsce Hanna Kulpa kl. 7 c a III miejsce przypadło Mai Koroluk z kl. 4 a. Przyznano również wyróżnienia, które otrzymały:

  1. Natalia Chorążyczewska kl.4 c
  2. Łucja Nowakowska kl. 6 e
  3. Karolina Kostrzewska kl. 7 a
  4. Magdalena Kunasz kl. 7 c
  5. Kaja Frontczak kl. 7 d
  6. Maria Dąbrowska kl. 7 f
  7. Patrycja Serafin kl. 7 f

Wszystkim wyróżnionym gratulujemy. W dniu zakończenia roku szkolnego zostaną im wręczone upominki ufundowane przez spółkę portów - organizatora projektu.

Nad całością projektu czuwały doradca zawodowy Sławomira Tumasz, wicedyrektor Elżbieta Ogarewicz.

 

Szkoła Podstawowa nr 1 – nadesłane

 

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.