pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 5 sierpnia 2021r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
4.4 1 1 1 1 1 Ocena 4.40 (5)
INFORMACJA O WZNOWIENIU DZIAŁAŃ W PROJEKCIE ''KOMPETENCJE BEZ GRANIC''

ZESPÓŁ SZKÓŁ i PLACÓWEK OŚWIATOWYCH w BARLINKU oraz STOWARZYSZENIE WSPIERANIA EDUKACJI ZAWODOWEJ „WABAR „w BARLINKU w ramach Konsorcjum wznawiają Projekt „KOMPETENCJE BEZ GRANIC”.

 

REKLAMA

   

Jego realizacja odbywa się w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+.

W związku zawieszeniem działań od marca 2020 r. z powodu pandemii konieczne było przesuniecie planowanych wyjazdów na Praktyki Zawodowe dla Uczniów i Job Shadowing dla Kadry. W pierwszej kolejności realizowane są wyjazdy dla 21 uczniów Technikum Hotelarstwa (14 praktykantów z ZSiPO w Barlinku i 7 z ZS w Drezdenku ) do Pensionatu Imbachhorn w Fusch w Austrii imbachhorn.eu.

Obecnie również w Niemczech (Vitalis w Schkeuditz k/Lipska gut-wehlitz.de ) przebywa 21-osobowa grupa barlineckich uczniów z Technikum i Szkoły Branżowej. Doskonalą tam swoje umiejętności zawodowe, szlifują komunikowanie się w języku niemieckim. Poznają tamtejszy rynek pracy i warunki życia, zwiększają swoją świadomość międzykulturową.

Celem głównym projektu jest zwiększenie mobilności zagranicznej uczniów i kadry dla podnoszenia kompetencji i rozwoju osobistego oraz zawodowego, zdobycie praktycznego doświadczenia oraz podwyższenia umiejętności językowych.

Projekt po zmianach realizowany jest od 02.09.2019 do 01.11.2021 w ramach KONSORCJUM, a wnioskodawcą w Jego imieniu jest Stowarzyszenie WABAR.

 

Parterami Konsorcjum są:

  • Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Zawodowej WABAR w Barlinku,
  • Zachodnia Izba Przemysłowo-Handlową w Gorzowie Wlkp.,
  • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych Nr1 w Barlinku,
  • Zespół Szkół w Drezdenku,
  • Zespół Szkół Nr 2 im. Noblistów Polskich w Choszcznie,
  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Kraj.

 

Projekt realizowany jest we współpracy z doświadczonymi w tej dziedzinie: niemiecką instytucją przyjmującą Vitalis Betreuungsgesellschaft für Modellprojekte mbH i austriacką Pension Imbachhorn ESKO Kotowski KG. W projekcie uczestniczyć będzie w sumie 70 uczniów uczących się w zawodach: technik informatyk, mechanik, pojazdów samochodowych, ekonomista, architektury krajobrazu, hotelarstwa oraz 20 przedstawicieli kadry.

Projekt mobilności stwarza uczestnikom możliwości zdobycia dodatkowej wiedzy, umiejętności oraz ich praktycznego wykorzystania, wzrostu kompetencji językowych, adaptacji najlepszych praktyk, poznania historii, przyrody i kultury Austrii i Niemiec.

 

Zespół Zarządzający Projektem - nadesłane

 

Zdjęcia z pobytu w Austrii

 

Zdjęcia z pobytu w Niemczech

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.