BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 31 stycznia 2023r.   imieniny: Cyrus, Marceli, Piotr

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
DETEKTYWISTYCZNA NOC BIBLIOTEK

W Barlinku rosną przyszli detektywi, kto wie czy nie na miarę Sherlock’a Holmes’a. A że potrafią rozwikłać nawet najbardziej zagmatwaną zagadkę, udowodnili 19 czerwca. Wówczas w Europejskim Centrum Spotkań, odbyła się Noc Detektywów z bohaterami serii książek "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai".

 

REKLAMA

  

Uczestników zabawy podzielono na pięć drużyn – zieloną, czarną, czerwoną, różową i niebieską. Organizatorzy, czyli BOK – Biblioteka Publiczna, dla każdej drużyny przygotowała takie samo zadanie. Wygrywali ci, którzy najszybciej je rozwiązywali. Wśród nich były m.in. język migowy, szyfry, szukanie złodzieja. Były zabawy ruchowe, pizza, lody i wafelki, czyli wszystko to, co przyszłym detektywom dodało energii do dalszego poszukiwania rozwiązań zagadek. Nie zabrakło też niespodzianki.

Noc Detektywów odwiedzili policjanci - Dariusz Rawecki technik kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu oraz Jarosław Kuligowski z Komisariatu Policji w Barlinku. Panowie opowiedzieli młodym detektywom o metodach pracy na miejscach m.in. włamań. Dzieci mogły zobaczyć jak pobiera się odciski palców i próbki DNA. Na zakończenie, wszyscy otrzymali „Certyfikat Młodego Detektywa” oraz książki.

Spotkanie odbyło się w ramach zadania „Partnerstwo dla książki”, projekt „Książka – Życiowy partner”. Dofinansowano za środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Za naszym pośrednictwem, Biblioteka Publiczna w Barlinku, składa podziękowania na ręce komendanta KPP w Myśliborzu podinsp. Rafałowi Janzenowi oraz policjantom Dariuszowi Raweckiemu i Jarosławowi Kuligowskiemu, za pomoc w organizacji wydarzenia.

 

M.Przybylska

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.