BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 31 stycznia 2023r.   imieniny: Cyrus, Marceli, Piotr

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
EKSPERYMENTY Z SUCHYM LODEM

Dawno w Barlinku nie było imprezy plenerowej, no może poza Europejską Nocą Muzeów, która odbyła się w maju tuż po obluzowaniu obostrzeń. Dlatego też cieszy fakt, że z zaproszenia na festyn naukowy, skorzystało wielu rodziców z dziećmi. Wszystko odbyło się 26 czerwca na Rynku Miejskim.

 

REKLAMA

  

„Od czytelnika po naukowca”, był to m.in. blok spotkań z robotami, eksperymentami z wodą i suchym lodem. Nie brakowało gier planszowych, malowania, układania klocków, kącika czytelnika i stoiska wolnej książki. Najmłodszych zaproszono na bajkę „Pasta i basta” a na zakończenie spotkania na rynku, odbył się koncert Swietlany Lewickiej. Gościem specjalnym wydarzenia był Staś Zawłocki, finalista VI edycji programu „Masterchef Junior”. Mistrz kuchni przygotował dla mieszkańców Barlinka brownie z sosem malinowym i miętą. 

Festyn zakończył się w Europejskim Centrum Spotkań, projekcją filmu na podstawie powieści Stanisława Lema. W tym miejscu należy wspomnieć, że w tym roku obchodzone są setne urodziny pisarza a Sejm ustanowił 2021 Rokiem Stanisława Lema.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

M.Przybylska

 

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.