Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 sobota 20 kwietnia 2024r.   imieniny: Agnieszka, Czesław, Czech

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)
BARTOSZ ZMARZLIK MISTRZEM POLSKI!

Czekał kilka lat i w końcu ma! Bartosz Zmarzlik z pierwszym złotem Indywidualnych Mistrzostw Polski! Tego tytułu w swojej kolekcji nasz mistrz jeszcze nie miał. W finałach IMP żużlowiec z Kinic startował od 2012 roku. Przed tegorocznymi zawodami Zmarzlik na swoim koncie miał trzy srebrne medale - wicemistrzostwo Polski wywalczył w 2015, 2019 i 2020 roku.

 

REKLAMA

 

Dzisiejszy turniej w Lesznie zaczął w wielkim stylu, od pewnych zwycięstw. Po trzech seriach startów Bartosz Zmarzlik i Janusz Kołodziej mieli po trzy wygrane. W 13. gonitwie dnia stanęli pod taśmą w tym samym wyścigu i lepszy był 26-latek z Kinic. Punkt Zmarzlik stracił dopiero w ostatnim biegu serii zasadniczej, kiedy to po wyjściu ze startu był na końcu stawki, ale ostatecznie dojechał do mety minimalnie za Krzysztofem Kasprzakiem. W sumie żużlowiec gorzowskiej Stali wywalczył 14 punktów i dało mu to bezpośredni awans do finału.

 

Foto: Tomasz Przybylski

 

W finale obok Zmarzlika byli także Kołodziej oraz Maciej Janowski i Krzysztof Kasprzak, którzy wywalczyli awans dzięki skutecznej jeździe w biegu barażowym. Decydujący wyścig nie zaczął się zbyt dobrze dla Zmarzlika, który chciał się napędzać po zewnętrznej, ale jego akcja została zablokowana. Na wejściu w drugi łuk zmienił plan, wszedł bliżej krawężnika i na jednej prostej przeszedł z końca stawki na pierwszą pozycję. Zwycięstwa nie oddał już do mety i razem z teamem mógł się cieszyć z pierwszego złotego medalu IMP![/blockquote]

 

- W końcu się doczekałem, ponieważ niektórzy nie dawali mi spokoju i mówili, że mam dwa złota mistrzostw świata, a brakuje mi mistrzostwa Polski. Znowu mogę się jeszcze bardziej cieszyć speedwayem. Teraz już nic nie muszę, a mogę. Cieszę się, że ta piękna czapka jedzie ze mną do domu. Wszystko po trochę składa się na końcowy dobry wynik. Od samego rana miałem bardzo dobre samopoczucie i plan w głowie. Poskładało się jak we śnie. Bardzo fajnie, że w tym roku to ja jestem mistrzem Polski - mówił przed wejściem na podium w rozmowie z reporterką nSport+.

Dodajmy, że już w najbliższy weekend Bartosz Zmarzlik rozpocznie walkę o trzeci tytuł najlepszego żużlowca na świecie. W piątek i sobotę odbędą się pierwsze rundy tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix, a ściganie zacznie się w czeskiej Pradze.

 

Dawid Lis

 

Wyniki:
1. Bartosz Zmarzlik - 17 (3,3,3,3,2,3) - 1. miejsce w finale
2. Maciej Janowski - 14 (2,2,2,3,3,2) - 2. miejsce w finale
3. Janusz Kołodziej - 15 (3,3,3,2,3,1) - 3. miejsce w finale
4. Krzysztof Kasprzak - 10 (1,1,2,3,3,0) - 4. miejsce w finale
5. Piotr Pawlicki - 10 (0,3,1,3,3)
6. Wiktor Lampart - 9 (3,1,2,1,2)
7. Jarosław Hampel - 8 (3,2,1,2,0)
8. Szymon Woźniak - 8 (2,1,2,2,1)
9. Paweł Przedpełski - 7 (1,2,3,0,1)
10. Oskar Fajfer - 7 (1,2,3,t,1)
11. Marcin Nowak - 5 (0,1,1,1,2)
12. Tobiasz Musielak - 4 (2,t,1,1,0)
13. Jakub Miśkowiak - 3 (0,3,0,0,0)
14. Przemysław Pawlicki - 3 (1,0,w,2,0)
15. Kacper Woryna - 3 (2,0,1)
16. Grzegorz Walasek - 2 (t,0,0,0,2)
17. Mateusz Szczepaniak - 1 (0,0,0,0,1)

Biegi Bartka:
2. Zmarzlik, Woźniak, Przedpełski, Szczepaniak
7. Zmarzlik, Hampel, Nowak, Woryna
12. Zmarzlik, Janowski, Pawlicki, Miśkowiak
13. Zmarzlik, Kołodziej, Lampart, Walasek
18. Kasprzak, Zmarzlik, Fajfer, Pawlicki
Finał. Zmarzlik, Janowski, Kołodziej, Kasprzak

 

CO ZA FINAŁ! Bartosz Zmarzlik #95 mimo kiepskiego startu zdominował ten bieg i JEST INDYWIDUALNYM MISTRZEM POLSKI! 🔥 To TRZEBA zobaczyć raz jeszcze ⬇🏁

Opublikowany przez nSport+ Niedziela, 11 lipca 2021

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież