BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 28 stycznia 2023r.   imieniny: Agnieszka, Piotr, Radomir

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (3)
KAS ZAMKNĄŁ LOKAL W BARLINKU

Jak informowaliśmy Państwa na naszym profilu społecznościowym, 15 lipca w godzinach popołudniowych, w jednym z lokali w Barlinku, interweniowali funkcjonariusze KAS wraz z Policją. Przypomnijmy, że było to samo miejsce, które kilka miesięcy temu zostało zamknięte, z uwagi na prowadzoną tam działalność hazardową.

 

REKLAMA

  

O szczegóły akcji, która miała miejsce cztery dni temu, zapytaliśmy Małgorzatę Brzozę, rzecznika prasowego Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie:

 

W Barlinku został zamknięty kolejny nielegalny punkt hazardowy. Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, przeszukała wytypowany lokalu w Barlinku, gdzie zatrzymano: 9 komputerów wykorzystywanych do nielegalnego procederu, telefon komórkowy oraz gotówkę w kwocie 690 PLN. Standardowo zatrzymano również ruter, modem, telefon komórkowy. W działaniach uczestniczyło 16 funkcjonariuszy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie oraz 2 funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Przeprowadzono eksperymenty procesowe, które potwierdziły, że komputery były wykorzystywane do uprawiania nielegalnych gier hazardowych. Zatrzymanych i przesłuchano 4 graczy oraz kobietę (Ukrainkę) odpowiadającą za prowadzenie tego nielegalnego punktu. Kobieta ta pojawiła się już ponownie przy organizacji takiej działalności.

 

Sankcje za prowadzenie działalności hazardowej

Nielegalna działalność hazardowa związana z urządzaniem gier na automatach zagrożona jest surowymi karami pieniężnymi, tj. 100 tys. zł od każdego automatu oraz karami wynikającymi z kodeksu karnego-skarbowego – grzywna (od 67 tys. zł do 27,2 mln zł), kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie.

 

Odpowiedzialność tę ponoszą nie tylko podmioty organizujące nielegalne gry, ale też posiadacze lokali, w których się one odbywają. Ukaranie właściciela automatów nie powoduje, że posiadacz lokalu uniknie kary.

 

Kary finansowe grożą również uczestnikom nielegalnych gier hazardowych. Za udział w takiej grze może być nałożona grzywna od 11,2 tys. zł do 4,5 mln zł.

 

M.Przybylska

 

 

 

Komentarze

+8

Guest

Dzisiaj rano (21.07) jadę autem o godzinie 7:45, przejeżdżam obok "zamkniętego" salonu gier a tam jakaś Pani otwiera drzwi i wpuszcza osobnika do środka, wewnątrz palą się czerwone światła ... lokal normalnie czynny jak wcześniej. Dla mnie jakieś nie pojęte jest aby dwa razy robić akcje w 20 uzbrojonych policjantów a dalej to samo... no ale do trzech razy sztuka! :)
+6

Guest

Cytuję Guest:
Brawo WIELKI SUKCES, każdemu z biorących udział order się należy. A teraz pakować się w busy i wracać bo ten śmietnik znowu otwarty. Ciekawe kiedy super służby skapną się, że tam nie chodzi o hazard tylko narkotyki.


Myślisz że tylko tam handlują narkotykami
Barlinek ma dużo punktów nawet mobilne ( na wózku inwalidzkim też )
+5

Guest

Brawo WIELKI SUKCES, każdemu z biorących udział order się należy. A teraz pakować się w busy i wracać bo ten śmietnik znowu otwarty. Ciekawe kiedy super służby skapną się, że tam nie chodzi o hazard tylko narkotyki.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.