pldaenfrdeuk

 

 


 niedziela 19 września 2021r.   imieniny: Alfons, Konstancja, Teodor
A A A
2.5 1 1 1 1 1 Ocena 2.50 (4)
PRZELEWICKIE ŚWIĘTO PLONÓW

04 września Plac Folwarczny w Przelewicach był miejscem, gdzie odbyły się tegoroczne Dożynki Wojewódzkie 2021. Wśród gospodarzy uroczystości był m.in. marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

REKLAMA

  

Po tradycyjnej mszy św. dożynkowej, przed zgromadzonymi gośćmi, zaprezentowały się liczne zespoły wokalne i taneczne. Rozstrzygnięto także konkursy. Te na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, piękną zachodniopomorską wieś i sołtysa roku. Blok z wieczornymi koncertami muzyki disco – polo, rozpoczął występ Endrju, po którym zaśpiewała Shantel, zespół B-QLL, który przybył do Przelewic po koncercie na Dożynkach Gminnych w Rychnowie, a gwiazdą wieczoru był After Party. Dożynki w Przelewicach to także jarmark, podczas którego zaprezentowali się wystawcy, rzemieślnicy, artyści ludowi, koła gospodyń wiejskich i producenci lokalnych wyrobów. Barlinek w Przelewicach reprezentowała grupa „W Kręgu Sztuki”, działająca przy Barlineckim Ośrodku Kultury. Nie zabrakło małego zoo oraz mobilnego punktu szczepień przeciw COVID-19.

 

M.Przybylska

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.