czwartek 11 sierpnia 2022r.   imieniny: Aleksander, Herman, Ligia

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
KLUB PLANTACJI WYOBRAŹNI - ZAJĘCIA TWÓRCZE BEZ GRANIC

Klub Plantacji Wyobraźni to miejsce, ludzie i zajęcia wspierające twórczy rozwój dzieci, młodzieży i dorosłych, z Biblioteką Społeczną wyposażoną w wyjątkowe książki. Pamiętacie kluby osiedlowe z lat siedemdziesiątych - osiemdziesiątych ubiegłego wieku? Nasz jest trochę podobny.

Wystrój wnętrza i zewnętrza to dzieło rąk oraz wizji bywalców klubu, czyli zupełnie niepowtarzalny design łamiący niejedną zasadę, przekraczający wiele granic: 

Kto prowadzi u nas zajęcia?

Ela Smoczyk: bibliotekarka z pasją, znawczyni literatury, miłośniczka dobrej ilustracji, pięknego słowa; głowa pełna pomysłów do działań z książką i wokół książek;

Justyna Klimek: nieuczycielka, przyjaciółka dzieci i zwierząt, śmiało sięgająca po chyba wszystkie środki artystycznego wyrazu, potrafiąca cierpliwie i cichutko obserwować przyrodę, słuchać ludzi; czasem coś powie, najchętniej w obcym języku:)

Anna Małecka: pogodna entuzjastka ogrodnictwa, spacerów, życzliwych rozmów i rękodzieła z użyciem sznurków, nitek i patyczków;

Anna Zwolińska: niestandardowa chemiczka - eksperymentatorka, z którą można również szyć, gotować, ciepło rozmawiać i podróżować;

 

Jakie zajęcia proponujemy w tym roku?

 • Plantacyjny Klub Książki - Ela Smoczyk

Drogi Rodzicu!

“Czasownik “czytać” nie znosi trybu rozkazującego. Niechęć tę dzieli z kilkoma innymi: czasownikiem “kochać”, z czasownikiem “marzyć”. Rzecz jasna, zawsze można spróbować. Proszę bardzo: “Kochaj mnie!”, “Marz!”, “Czytaj!”, “Czytaj! No czytajże, na litość boską, rozkazuję ci czytać!”" (D. Pennac)

… w Plantacji Wyobraźni robimy to inaczej:

Zapraszamy do Klubu Książki dla dzieci. Rozbawiamy, wzruszamy, ekscytujemy! Rozwijamy wyobraźnię. Książki czytamy tylko najlepsze! Czytamy, rozmawiamy i tworzymy.

p.s. aaa i doradzamy i wypożyczamy książki z naszej społecznej, plantacyjnej biblioteki!

 • Figle - Migle - Justyna Klimek

Obserwując kreatywność dzieci i prowadzącą te zajęcia Justyny, wiadomo, że nastąpi mieszanka wieeelu technik i będzie mnóstwo śmiałych eksperymentów artystycznych!

Celem zajęć jest zainspirowanie do twórczych działań, pokazanie różnych sposobów wyrazu artystycznego, zapoznanie z licznymi technikami oraz przede wszystkim wielka radość ze wspólnego tworzenia.

 

 

 • Splotki - Anna Małecka

Zabawy przy użyciu szydełka, drutów i igły. Czy wiesz, że ze zwykłego sznurka można zrobić ozdobę na ścianę, kwietnik, breloczek, czy zakładkę do książki? Szydełko, druty, igła i sznurek to zestaw do tworzenia kreatywnych ozdób,  garderoby, prezentów dla znajomych. Chcesz stworzyć nietuzinkowy prezent dla bliskiej osoby - zapraszamy do sztuki rękodzieła.

Po kilku warsztatowych spotkaniach już wiemy, że dzieciaki to uwielbiają. Nawet, gdy plącze się nitka lub trudno zawiązać kilka pierwszych supełków. Są mistrzami i mistrzyniami w nawlekaniu igły.

 • Klub Przyrodnika z Wyobraźnią - Justyna Klimek

Piątkowe spotkania dla tych, którzy chcą być bliżej Natury - tej zielonej, szumiącej, brzęczącej i świergoczącej. Jeśli pogoda pozwoli, będziemy wędrować, siedzieć w krzakach, na łąkach, polach i obserwować, słuchać ...

Na niektórych zajęciach można spodziewać się ciekawych gości!

 • Podróże Kulinarne - Anna Zwolińska i Ela Smoczyk

Zajęcia, na których spróbujemy nie tylko poznać inne kraje, ale również ich posmakować... dosłownie:

- przygotujemy i zjemy przynajmniej jedną typową dla danego kraju potrawę
- znajdziemy ten kraj na mapie świata
- może uda nam się policzyć do niego odległość
- posłuchamy muzyki z tego kraju
- podejrzymy zwyczaje
- powiemy kilka słów w języku jego mieszkańców

 • SzyciAnki - Anna Zwolińska

Warsztaty krawieckie pod okiem Anki. Prawie wszystko można uszyć samodzielnie! Z różnych skrawków ulubionych materiałów (koszulka z przedszkola na pewno ma kilka wciąż jeszcze mocnych kawałków - czemu nie przedłużyć jej życia?). Pluszaki, zawieszki, plecako-worki, torby? To uczestniczki i uczestnicy proponują, co będzie szyte!

 

 

 • Klub Experymentatora - Anna Zwolińska

- kontrolowane wybuchy
- niespodziewane bąbelki
- piękne mieszanki
- praktyczne recepty
- zwyczajna i łatwa chemia i fizyka
- mazie i lepiszcza z codziennych produktów 

 • Dyskusyjny Klub Książki - moderują Ela Smoczyk i Justyna Klimek (klub dla młodzieży) oraz Mariola Kloska (klub dla dorosłych)

Ponieważ bliska jest nam idea czerpania przyjemności z dyskutowania o książkach (nawet nie będąc specjalistami), lubimy spotkać się w kameralnym gronie i pogawędzić o wspólnie przeczytanej lekturze, zgodzić się lub poznać odmienne zdania klubowiczów. W Plantacji zawiązały się dwa kluby - dla dorosłych i dla młodszej młodzieży (10-13 lat) Spotykamy się raz w miesiącu, przy kawie lub herbacie i rozmawiamy… godzinami o książkach. Tylko dla miłośników ;) Serdecznie zapraszamy.

 

 

Ile to kosztuje?

Zajęcia prowadzone są w ramach odpłatnej działalności statutowej.

DKK finansuje Instytut Książki. 

Zachęcamy do zapoznania się z całą naszą ofertą i menu na wrzesień. Dzięki temu będą Państwo mogli wybrać korzystny i odpowiedni dla siebie karnet. Proponujemy następujące opcje:

 • jednorazowe wejście - 40 zł
 • karnet 4 wejścia - 120 zł
 • karnet 8 wejść - 200 zł
 • karnet Open (nieograniczona liczba wejść w ciągu 40 dni) - 300 zł
 • bezpłatnie: Dyskusyjne Kluby Książki dla nastolatków i dla dorosłych oraz Społeczna biblioteka.

Ilość uczestników limitowana. Na zajęcia obowiązują zapisy: email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przez messenger na  profilu FB stowarzyszenia.

PS: Od 14 do 26 września trwa Pierwszy Konkurs Fotograficzny pt. DZIKIE ZWIERZĘTA W MIEŚCIE, w którym można wygrać karnet 4 wejścia na zajęcia w Klubie Plantacji Wyobraźni oraz naszą autorską grę planszową.

 

KLUB PLANTACJI WYOBRAŹNI - nadesłane

 

Dziś, podczas zajęć czytelniczych, było trochę na poważnie w związku z historią Księżycoluda, którego ludzie nazwali...

Opublikowany przez Plantacja Wyobraźni - MDK Czwartek, 16 września 2021