Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 2 marca 2024r.   imieniny: Paweł, Piotr, Radosław

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
PRZEZ BARLINEK DO KIELC

Początek września obfituje w znaczące, dziecięce imprezy sportowe na barlineckim „orliku” Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Leśnej. Po „DNIU SPORTU” z Sofią Ennaoui, rozegrano tam w minioną środę finał wojewódzki kolejnej edycji projektu przeznaczonego dla najmłodszych, finał rozgrywek „RĘCZNA NA ORLIKU 2021”.

 

REKLAMA

W zawodach tych oddzielnie rywalizują dziewczęta i chłopcy urodzeni w latach 2010/2011, a eliminacje rejonowe odbyły się na początku czerwca br., na 120 „orlikach” w całym kraju. Obecnie – o czempionat w tym ogólnopolskim turnieju szczypiorniaka – trwają mistrzostwa na poziomie wojewódzkim (w 12 – tu miejscowościach), a ich zwycięzcy finiszować będą na początku października br. o końcowy sukces w Kielcach.

I właśnie o zachodniopomorskie przepustki do finału krajowego walczyły drużyny na malowniczo położonym obiekcie sportowym, na skraju Puszczy Barlineckiej. Wśród dziewczynek boje toczyło pięć drużyn, wśród chłopców na starcie stanęły cztery zespoły. W obu grupach gospodarza tych zawodów reprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 z Górnego Tarasu.

 

PRZEZ BARLINEK DO KIELC

 

Organizatorów tych zawodów – animatorów sportu „orlika” przy ul. Leśnej, Marka Kurzawskiego i Mirosława Jankowskiego – po raz kolejny nie zawiodła pogoda. Do Barlinka przyjechali wszyscy, wcześniej awizowani uczestnicy, których serdecznie przywitał gospodarz miasta, burmistrz Dariusz Zieliński. Rangę imprezy podkreślił Mazurek Dąbrowskiego i zapalony przy dźwiękach hymnu olimpijskiego znicz. A potem trwały już tylko zacięte – jedne więcej, drugie mniej – pojedynki na dwóch boiskach, wyznaczonych w poprzek „orlika”. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali systemem „każdy z każdym”, pierwsze w układzie czasowym 2 x 8 min., drudzy 2 x 10 min.. W obu grupach za faworytów uważane były drużyny z dużych ośrodków miejskich, ze Szczecina i Koszalina. Przewidywania te sprawdziły się u chłopców, natomiast wśród dziewcząt do walki o tytuł najlepszych włączył się nieoczekiwanie zespół ze Sławna. Postraszył trochę rywalki i nieoczekiwanie zajął ostatecznie drugie miejsce. W tej kategorii (z dwoma zwycięstwami i remisem) zwyciężyła ekipa UKS JEDNOŚĆ Koszalin przed UKS LIDER Sławno, SP 23 Szczecin, SP 4 Barlinek i SP Postomino. Wśród szczypiornistów komplet trzech zwycięstw zanotowała drużyna UKS SP 18 Koszalin, zdobywając zdecydowanie pierwsze miejsce i przepustkę do Kielc. Za nimi uplasowały się zespoły: SP 55 Szczecin, SP 4 Barlinek i UKS LIDER Sławno. Tym samym Pomorze Zachodnie na finałach w stolicy województwa świętokrzyskiego reprezentować będą drużyny koszalińskie. Razem przyjechali do Barlinka, zapewne też razem pojadą pod Łysą Górę.

 

PRZEZ BARLINEK DO KIELC

 

Barlineckie zespoły zagrały na miarę swoich możliwości, a piłka ręczna nie jest dominującą dyscypliną na zajęciach wychowania fizycznego na Górnym Tarasie. Podopieczne Wojciecha Szymaniaka – na cztery mecze – wygrały jeden z SP Postomino 3 : 1. Ich koledzy pod okiem Jacka Szafkowskiego rozegrali trzy pojedynki, zwyciężając raz z UKS LIDER Sławno 15 : 13.

Główny organizator turnieju – Fundacja Orły Sportu z siedzibą w Pucku – ufundował puchary trzem najlepszym drużynom w obu kategoriach, a każdy młody sportowiec otrzymał złoty medal uczestnictwa, gdyż w takich zawodach zwycięzcami są wszyscy.

Po turnieju rozradowana, uśmiechnięta dziatwa – wraz ze swoimi opiekunami – posiliła się pysznym, obiadowym schabowym na stołówce u Pani Agnieszki przy ul. Strzeleckiej. W znakomitych humorach przybysze rozjechali się do domów i obiecali sobie, że jeśli w przyszłym roku będzie kolejny finał ręcznej na „orliku”, to tylko w Barlinku przy ul. Leśnej. Obszerna fotorelacja pojawi się wkrótce na stronie Facebook – ORLIK BARLINEK.

 

Animatorzy Sportu „Orlika” z ul. Leśnej - nadesłane

Fot: Szymon Górski

 

  

Komentarze

Guest

Dziękujemy organizatorom panu Markowi Kurzawskiemu i Mirkowi Jankowskiemu za cudowną, niepowtarzalną atmosferę podczas całego turnieju. Cieszymy się, że moglośmy uczestniczyć w tak świetnie zorganizowanej imprezie.
Ze sportowym pozdrowieniem Iwona L. z chłopcami SP 18 Koszalin

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież