BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
4.4285714285714 1 1 1 1 1 Ocena 4.43 (7)
GRZYBOBRANIE Z KIJAMI

Europejska Stolica Nordic Walking, może pochwalić się pięknymi trasami. Nie tylko dla miłośników chodzenia z kijami. Są trasy piesze, rowerowe i te… na grzyby. Jak się okazuje, jedna z takich „grzybowych tras”, wiedzie nad Jezioro Okno.

 

REKLAMA

  

18 września BOK – Centrum Informacji Turystycznej oraz Nadleśnictwo Barlinek, zorganizowali „Jesienny Rajd w Stolicy Nordic Walking”. Start przemarszu, odbył się na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego. Na płycie boiska przeprowadzono rozgrzewkę, po której wszyscy udali się na trasy. Do pewnego czasu piechurzy szli razem, ale tuż przy krzyżówce na Okno, podzieleni na dwie grupy – jedni poszli w lewo, drudzy w prawo. Mówiąc prościej – jedni krótszą, drudzy dłuższą trasą.

Zanim nastąpiło to rozstanie, przeprowadzono kilka zadań i konkursów przygotowanych przez Barlinecki Ośrodek Kultury i Nadleśnictwo Barlinek. Jednak wszyscy mieli to samo zadanie – zebrać grzyby jadalne i ułożyć po drodze piękny bukiet z darów natury. Meta rajdu, miała miejsce na placu rekreacyjnym nad Jeziorem Okno. Tam czekał bigos, można było upiec sobie kiełbaskę na ognisku, była kawa, herbata i coś słodkiego. Ogłoszono zwycięzców w konkursach na największego znalezionego grzyba i najpiękniej ułożony bukiet.

Nikt nie odszedł z pustymi rękoma, bowiem każdy otrzymał plecaki z logo „Barlinek. To mnie rusza” i pamiątkowe drewniane medale. Nagrody w konkursach, wręczała wcielająca się na ten dzień w rolę Królowej Puszczy Barlineckiej, Nikola Zych. Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji rajdu Jarosławowi Bednarkowi oraz dwóm przewodnikom po leśnych duktach Radosławowi Kuszy i Tomaszowi Tomiakowi.

 

M.Przybylska 

 

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
A ja pytam z grzecznosci czemu przez ponad 1.5roku w Barlinku nie odbył się żaden bieg skoro w koło impreza za impreza się odbywa.


Bo Sylwka zwolnili..
+2

Guest

A ja pytam z grzecznosci czemu przez ponad 1.5roku w Barlinku nie odbył się żaden bieg skoro w koło impreza za impreza się odbywa.
+3

Guest

Cytuję Grzybiarz:
Nikt jakoś kosza nie wziął na grzyby ba nawet Prawdziwka nikt nie znalazł

No bo jak sama nazwa wskazuje "grzybobranie z kijami" ;-)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.