pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 25 października 2021r.   imieniny: Bonifacy, Bończa, Teodozjusz

Reklama

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Agencja Zatrudnienia Efekt Sp. z o.o. Sp.k.

A A A
4.6 1 1 1 1 1 Ocena 4.60 (5)
HISTORYCZNE WARSZTATY W DZIEDZICACH

Po rocznej przerwie, w sobotę 9 października 2021 r. do Stowarzyszenia Przyjaciół Dziedzic powróciły warsztaty o jeńcach wojennych z Dobiegniewa. Tytuł tegorocznego spotkania „Woldenberczycy – jeśli nie pamięć, to co …? ".

 

REKLAMA

 

Uczestnikami zajęć była młodzież ze Szkoły Podstawowej  nr 4 (klasa VIII f). Po obejrzeniu zasobów muzeum (wywołały duże zainteresowanie), uczniowie zapoznali się z dokumentalną prezentacją o Oflagu II C Woldenberg. Potem przyszła kolej na rozwiązywanie zadań: uzupełnili kartę pracy o bardzo znanych jeńcach, rozwiązali zadanie matematyczno-historyczne (sprawiło trochę problemu), w rozsypance literowej wyszukiwali zawody, które wykonywali Woldenberczycy, a telefon komórkowy pomógł uczniom wykonać zakodowane zadanie.

Prezes stowarzyszenia p. Grażyna Leszkiewicz pokazała nam nowy nabytek, który niedawno znalazł się w muzeum - kopię rzeźby wykonanej  przez znakomitego rzeźbiarza Stanisława Horno- Popławskiego (jeńca Woldenbergu II C). Było to symboliczne powiązanie odległej historii z teraźniejszością.

Po wykonaniu zadań przyszedł czas na podsumowanie. Najlepiej i najszybciej zadania wykonała grupa chłopców: Antek, Piotrek, Bartek, Oliwier i Janek (otrzymali słodką nagrodę), a wszyscy uczestnicy spotkania mogli skosztować smacznego ciasta i ciepłej herbaty z cytryną, które przygotowały panie ze  Stowarzyszenia Przyjaciół Dziedzic.

Warsztaty opracowała p. Anna Mariańska, a przy opiece nad uczniami pomogła p. Danuta Zajączkowska.

 

Anna Mariańska - nadesłane

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.