BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (9)
ŚWIĘTO PRACOWNIKÓW KULTURY

13 października, w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2021/2022. Na widowni, oprócz władz miejskich, zasiedli wszyscy, którzy tworzą kulturę w mieście. Byli to nie tylko pracownicy BOK, bowiem kultura to też m.in. szkoły, teatr, barlineckie stowarzyszenia i organizacje – wszyscy, którzy w jakimś stopniu sprawiają, że w Barlinku co jakiś czas odbywają się imprezy.

 

REKLAMA

 

Nie zabrakło też tych, którzy z kultury korzystają na co dzień. Uroczystość rozpoczęto od prezentacji multimedialnej, która zobrazowała jak minął ten rok. Rok trudny, bowiem z restrykcjami, przez pewien czas zamkniętymi jednostkami i ograniczeniami. Fotografie z wydarzeń, można było też oglądać we foyer sali widowiskowej. Ważnym punktem uroczystości, były podziękowania dla osób i instytucji, które wsparły i wspierają Barlinecki Ośrodek Kultury w organizacji działań. Podziękowania z rąk burmistrza Dariusza Zielińskiego oraz dyrektor BOK Brygidy Liśkiewicz odebrali – Ochotnicza Straż Pożarna w Mostkowie, Nadleśnictwo Barlinek, Teatr Poezji „Wiatrak”, Stanisław Rewers i Ewa Muchewicz.

Tego dnia, wręczono też nagrody w konkursie „O łabędzie pióro im. Romany Kaszczyc”. Jury w składzie Stanisław Smoła, Monika Jabłońska oraz Anna Sutkowska, po przeczytaniu 42 wierszy i 10 fragmentów prozy, przyznało następujące miejsca: w kategorii proza: I miejsce – Ewa Jowik, II miejsce - Janusz Włodarczyk, III miejsce – Alina Kapłon; w kategorii poezja 14-18 lat: wyróżnienie – Julia Misiak; w kategorii poezja powyżej 18 lat: I miejsce -  Jolanta Karasińska, II miejsce – Janusz Włodarczyk, III miejsce – Henryk Liszkiewicz, wyróżnienie – Damian Skrzypek, Piotr Zemanek, Sylwia Pryga, Krzysztof Martwicki, Teresa Czarnecka, Ewa Jowik.

Po wręczeniu nagród i podziękowań, dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz, poprosiła na scenę pracowników Barlineckiego Ośrodka Kultury. Wszystkich, którzy pracują w działach: administracji,  technicznym, gospodarczym, księgowości, pracowniach artystycznych, Bibliotece Publicznej, Muzeum Regionalnym, Kinie Panorama, Centrum Informacji Turystycznej oraz Europejskim Centrum Spotkań. Podziękowała im za podejmowanie nowych wyzwań i nieustanną pracę nawet w czasie wprowadzonych restrykcji, bowiem niektóre z działań, zostały przeniesione do sieci internetowej.

W części artystycznej Inauguracji Roku Kulturalnego 2021/2022 wystąpił saksofonista Andrzej Jędrzejak oraz w programie stand’up Tomasz Biskup. Uroczystość poprowadziła Anna Adamiok.

 

M.Przybylska

 

Komentarze

+6

Guest

Na Facebook już dostaliście ocenę od mieszkańców. Swoją drogą, czy w Panoramie macie też pion propagandy internetowej?? Bo widzę, że w tym też dobrze się spełniacie!!!

Guest

Cytuję Guest:
Wszystkiego najlepszego pracownicy BOK z okazji Inauguracji Roku Dobrej współpracy,satysfakcji z pracy również finansowej.Gratulacje na ręce Pani dyr.Liskiewicz za wspaniałe pomysły ,projekty imprez kulturalnych.Dziekuje za wasze zaangażowanie.


Mama chwalą nas. Kto? Wy mnie a ja was :))))
-9

Guest

Wszystkiego najlepszego pracownicy BOK z okazji Inauguracji Roku Dobrej współpracy,satysfakcji z pracy również finansowej.Gratulacje na ręce Pani dyr.Liskiewicz za wspaniałe pomysły ,projekty imprez kulturalnych.Dziekuje za wasze zaangażowanie.

Guest

Wspaniała uroczystość. Nagrody i podziekowania za poteżne zaangażowanie w zycie kulturalne naszego miasta. Koncerty wydarzenia sportowe , Dni Barlinka itd... światowy poziom xD
+22

Guest

Czy ja dobrze widzę, że w konkursie literackim można było wygrać... odkurzacz i walizkę? To trochę obrazuje myślenie i sposób działania BOK-u (i mam tu na myśli osoby zarządzające). Ech. Tylko mieszkańców żal. I pracowników trochę też. A tak na marginesie, 10 lat temu wyrzucano panią Chudzik z Panoramy, a teraz gdy Teatr wciąż działa to sobie włodarze zdjęcia z Nią robią ;) My pamiętamy!
+29

Guest

Jak ja to widzę: na tej imprezie Grupa "A" nagradza Grupę "B" za jakiś miesiąc lub dwa, Grupa "B" odznaczy czymś tam Grupę "A" i tak w kółko Ci sami ludzie na różnych imprezach..

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.