pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 25 października 2021r.   imieniny: Bonifacy, Bończa, Teodozjusz

Reklama

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Agencja Zatrudnienia Efekt Sp. z o.o. Sp.k.

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (9)
ŚWIĘTO PRACOWNIKÓW KULTURY

13 października, w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2021/2022. Na widowni, oprócz władz miejskich, zasiedli wszyscy, którzy tworzą kulturę w mieście. Byli to nie tylko pracownicy BOK, bowiem kultura to też m.in. szkoły, teatr, barlineckie stowarzyszenia i organizacje – wszyscy, którzy w jakimś stopniu sprawiają, że w Barlinku co jakiś czas odbywają się imprezy.

 

REKLAMA

 

Nie zabrakło też tych, którzy z kultury korzystają na co dzień. Uroczystość rozpoczęto od prezentacji multimedialnej, która zobrazowała jak minął ten rok. Rok trudny, bowiem z restrykcjami, przez pewien czas zamkniętymi jednostkami i ograniczeniami. Fotografie z wydarzeń, można było też oglądać we foyer sali widowiskowej. Ważnym punktem uroczystości, były podziękowania dla osób i instytucji, które wsparły i wspierają Barlinecki Ośrodek Kultury w organizacji działań. Podziękowania z rąk burmistrza Dariusza Zielińskiego oraz dyrektor BOK Brygidy Liśkiewicz odebrali – Ochotnicza Straż Pożarna w Mostkowie, Nadleśnictwo Barlinek, Teatr Poezji „Wiatrak”, Stanisław Rewers i Ewa Muchewicz.

Tego dnia, wręczono też nagrody w konkursie „O łabędzie pióro im. Romany Kaszczyc”. Jury w składzie Stanisław Smoła, Monika Jabłońska oraz Anna Sutkowska, po przeczytaniu 42 wierszy i 10 fragmentów prozy, przyznało następujące miejsca: w kategorii proza: I miejsce – Ewa Jowik, II miejsce - Janusz Włodarczyk, III miejsce – Alina Kapłon; w kategorii poezja 14-18 lat: wyróżnienie – Julia Misiak; w kategorii poezja powyżej 18 lat: I miejsce -  Jolanta Karasińska, II miejsce – Janusz Włodarczyk, III miejsce – Henryk Liszkiewicz, wyróżnienie – Damian Skrzypek, Piotr Zemanek, Sylwia Pryga, Krzysztof Martwicki, Teresa Czarnecka, Ewa Jowik.

Po wręczeniu nagród i podziękowań, dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz, poprosiła na scenę pracowników Barlineckiego Ośrodka Kultury. Wszystkich, którzy pracują w działach: administracji,  technicznym, gospodarczym, księgowości, pracowniach artystycznych, Bibliotece Publicznej, Muzeum Regionalnym, Kinie Panorama, Centrum Informacji Turystycznej oraz Europejskim Centrum Spotkań. Podziękowała im za podejmowanie nowych wyzwań i nieustanną pracę nawet w czasie wprowadzonych restrykcji, bowiem niektóre z działań, zostały przeniesione do sieci internetowej.

W części artystycznej Inauguracji Roku Kulturalnego 2021/2022 wystąpił saksofonista Andrzej Jędrzejak oraz w programie stand’up Tomasz Biskup. Uroczystość poprowadziła Anna Adamiok.

 

M.Przybylska

 

Komentarze

+6

Guest

Na Facebook już dostaliście ocenę od mieszkańców. Swoją drogą, czy w Panoramie macie też pion propagandy internetowej?? Bo widzę, że w tym też dobrze się spełniacie!!!

Guest

Cytuję Guest:
Wszystkiego najlepszego pracownicy BOK z okazji Inauguracji Roku Dobrej współpracy,satysfakcji z pracy również finansowej.Gratulacje na ręce Pani dyr.Liskiewicz za wspaniałe pomysły ,projekty imprez kulturalnych.Dziekuje za wasze zaangażowanie.


Mama chwalą nas. Kto? Wy mnie a ja was :))))
-9

Guest

Wszystkiego najlepszego pracownicy BOK z okazji Inauguracji Roku Dobrej współpracy,satysfakcji z pracy również finansowej.Gratulacje na ręce Pani dyr.Liskiewicz za wspaniałe pomysły ,projekty imprez kulturalnych.Dziekuje za wasze zaangażowanie.

Guest

Wspaniała uroczystość. Nagrody i podziekowania za poteżne zaangażowanie w zycie kulturalne naszego miasta. Koncerty wydarzenia sportowe , Dni Barlinka itd... światowy poziom xD
+22

Guest

Czy ja dobrze widzę, że w konkursie literackim można było wygrać... odkurzacz i walizkę? To trochę obrazuje myślenie i sposób działania BOK-u (i mam tu na myśli osoby zarządzające). Ech. Tylko mieszkańców żal. I pracowników trochę też. A tak na marginesie, 10 lat temu wyrzucano panią Chudzik z Panoramy, a teraz gdy Teatr wciąż działa to sobie włodarze zdjęcia z Nią robią ;) My pamiętamy!
+29

Guest

Jak ja to widzę: na tej imprezie Grupa "A" nagradza Grupę "B" za jakiś miesiąc lub dwa, Grupa "B" odznaczy czymś tam Grupę "A" i tak w kółko Ci sami ludzie na różnych imprezach..

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.