sobota 13 sierpnia 2022r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
WICHURA W POWIECIE MYŚLIBORSKIM

21 października nad Polską, a w szczególności nad jej zachodnią granicą, przechodzi silna wichura, której skutki daje się odczuć również w naszym powiecie. Niestety w kraju, doszło do nieszczęśliwych zdarzeń, w której śmierć poniosły osoby, na które spadły drzewa, bądź fragmenty konstrukcyjne budynków.

 

REKLAMA

  

W naszym regionie, na szczęście nie doszło do żadnej tragedii. Pełne ręce pracy, mają służby odpowiedzialne za zwalczenie skutków niebezpiecznej pogody.  Informacji w sprawie ilości interwencji związanych z silny wiatrem w powiecie myśliborskim, udzielił nam z-ca naczelnika wydziału kontrolno-rozpoznawczego i operacyjnego PSP w Myśliborzu mł. kpt. inż. Piotr Lewandowski.

 

„Od godz. 10.00 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myśliborzu, zaczęły napływać pierwsze zgłoszenia o powalonych drzewach, uszkodzonych dachach i zerwanych liniach energetycznych. Do usuwania skutków wichury, skierowano wszystkie siły i środki z powiatu myśliborskiego, odpowiedzialne za ochronę przeciwpożarową. Do godz. 16.00, jednostki z całego powiatu, obsłużyły 100 zdarzeń.

W ciągu dnia, przyszło też zgłoszenie dotyczące dryfującej na Jeziorze Barlineckim łodzi. Miała być ona odwrócona do góry dnem. Na miejsce skierowano OSP Barlinek, JRG Myślibórz a także Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Międzyrzecza. Z uwagi na silny wiatr i fale, zwodowana została tylko łódź z PSP w Myśliborzu. Po paru minutach, w zaroślach odnaleziono dryfującą łódkę, ale na szczęście nikogo w niej nie było. Nie stwierdzono też żadnych pozostawionych sprzętów wędkarskich. Łódkę zholowano do brzegu. Prawdopodobnie była źle zabezpieczona i zerwał ją wiatr. Działania na Jeziorze Barlineckim zostały zakończone”.

Z uwagi na napływające jeszcze zgłoszenia i prognozy mówiące o dalszym silnym wietrze, zestawienie ilości interwencji w gminie Barlinek, podamy po weekendzie. Podsumujemy wówczas ilość zdarzeń i czego one dotyczyły.

 

M.Przybylska

 

W powyższej informacji, wkradł się błąd dotyczący wodowanej na Jeziorze Barlineckim łodzi straży pożarnej - "Z uwagi na silny wiatr i fale, zwodowana została tylko łódź z PSP w Myśliborzu". Taka informacja została nam przekazana wczoraj przez rzecznika prasowego PSP. Dziś ponownie skontaktowaliśmy się ze stanowiskiem kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myśliborzu w celu weryfikacji wypowiedzi.

 

„W natłoku setek zdarzeń i telefonów, które w dniu wczorajszych były odbierane przez stanowisko kierowania, redakcji Barlinek24.pl została przekazana błędna informacja dotyczącą łodzi, która zwodowała się na Jeziorze Barlineckim. Na akwenie pracowała łódź z OSP Barlinek.”

 

Foto: Czytelnicy - dziękujemy 

 

Wyjazd #21-27/21 21.10.2021 MZ Usuwanie wiatrołomów - Rychnów, 2xDziedzice, Dzikowo, 2xBarlinek, Laskówko.

Opublikowany przez OSP Rychnów Gmina Barlinek Czwartek, 21 października 2021

 

 

Komentarze

+1

Guest

W powiecie 100 interwncji. Gdzie raport OSP Barlinek. Ile interwncji, ile zastępów, ilu druhów. Zaraz będzie bardzo dużo interwncji, milion zastępów, setki godzin interwncji tylko wszystko bez pokrycia.
+6

Guest

Koło PUM od sierpnia dryfuje łódź wędkarska zepchnięta kiedyś przez wiatr i nikogo to nie interesuję, choć było zgłaszane.
A po dzisiejszym "sztormie" dołączyła pływająca platforma, taki drewniany pomost pływający i to bez żadnych numerów i tak powoli rodzi się cmentarzysko jednostek pływających.
+6

Guest

Cytuję Guest:
Ostrzeżenie z RSO dotarło dobrą chwilę po uspokojeniu się wiatru.

Bo silny wiatr rozganiał fale radiowe, a jak ucichł to nie było już tego problemu.
+3

Guest

Cytuję Guest:
wystarczyło po numerach łódki zlokalizować właściciela ... no cóż...

A co jeżeli załóżmy ktoś w nie by ją przywłaszczył bez wiedzy właściciela

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.