Dealz Barlinek

 

Dealz Barlinek


 sobota 25 czerwca 2022r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
4.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.33 (6)
O DOMU DZIENNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ NA SESJI

W artykule „Nie zamykajcie nas w domach! Czy Dzienny Dom Opieki medycznej przestanie istnieć?”, który ukazał się na naszej stronie 27 października br., poruszyliśmy problem braku pieniędzy dla DDOM. Jeżeli spełni się czarny scenariusz, może on ulec likwidacji z końcem 2021 roku.

 

REKLAMA

 

Temat ten w trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej poruszyła radna Bernarda Lewandowska. Jej wystąpienie można podsumować w jeden sposób. DDOM jest potrzebny osobom  starszym i pieniądze na jego działalność powinny się znaleźć. Do tego tematu odniósł się burmistrz Dariusz Zieliński. Na wstępie swojej wypowiedzi przypomniał historię powstania  DDOM. Mówił, że zaplanowano go dla 15 podopiecznych. Aby w DDOM znaleźć się trzeba było spełniać konkretne warunki. Pacjent mógł w nim przebywać 6 miesięcy. Zanim trafił do DDOM musiał wykazać się hospitalizacją. Przypomniał ile pieniędzy w ostatnich latach trafiło do szpitala z budżetu gminy. Podkreślił, że to zarząd szpitala decyduje, czy DDOM będzie funkcjonował w kolejnych latach. Jak zaznaczył, na jednej z komisji mówiono, że DDOM może prowadzić także organizacja pozarządowa, która może mieć duże możliwości w pozyskaniu pieniędzy na tego typu działalność.

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

+4

Guest

Nieudolność władz Barlinka jest porażająca. Co chwila uchwała o dopłacie do szpitala z naszych podatków, a jak trzeba rozwiązać proste problemy to nie my... to zarząd szpitala....
My przecież jesteśmy tylko właścicielem - jesteśmy tylko od wydawania publicznej kasy.
+1

Guest

Cytuję Guest:
Pani radna, chciałabym żeby DDom działał ale czy nie jest bardziej potrzebny oddział dziecięcy ?

Przy tej władzy o oddziale dziecięcym to już chyba zapomnieliśmy? A DDom, w krótce też przejdzie do historii.
+11

Guest

Żeby organizacja, jakakolwiek, prowadziła nasz Ddom to trzeba ją znaleźć, tak jak znaleziono prezesa szpitala. Oby tym razem wybór był trafniejszy.
-2

Guest

W tym mieście nigdy nie ma winnych!!! Powtarzałem to, powtarzam i będę powtarzał!!!! Gminę "ugotowano" w 2015 roku kredytem w DNB Banku!!! Winny jest ten, kto stworzył wtedy projekt uchwały i Ci co za nim zagłosowali!!! Żaden zarząd, powiat czy miś puchatek.
+31

Guest

Panie Burmistrzu do przecinania niebieskiej wstęgi na oficjalnym otwarciu Ddom a teraz nagle to zarząd szpitala decyduje o dalszej jego działalności! Pytam się gdzie Pan jest i co robi dla dobra podopiecznych tej placówki? Proszę pamiętać o przecięciu wstęgi w ostatni dzień funkcjonowania Ddom!

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.