Dealz Barlinek

 

Dealz Barlinek


 sobota 25 czerwca 2022r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)
PRZYŚNIŁA SIĘ DZIECIOM POLSKA

Kto Ty jesteś? Polak Mały. „Katechizmem polskiego dziecka”, zgromadzonych na sali widowiskowej gości, przywitali Staś Bibro oraz Tosia Paszek. To oni później z Romanem Lackowskim, zastanawiali się czym jest niepodległość i dlaczego świętujemy ją właśnie 11 listopada.

 

REKLAMA

 

Zanim jednak odbędą się te oficjalne uroczystości, 10 listopada w sali widowiskowej BOK, odbył się Koncert Niepodległościowy, zorganizowany przez Barlinecki Ośrodek Kultury. Na scenie, oprócz wspomnianych wcześniej osób, wystąpili Feeling Dance Group, grupa artystyczna Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Teresa i Mieczysław Pyciak. Wręczono też medale za zaangażowanie, poświęcenie i bezinteresowną pracę społeczną, przyznane przez Zarząd Związku Dzieci Wojny i Kombatantów RP. Wyróżnienia wręczali Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński i wiceprezes Zarządu Głównego Związku Dzieci Wojny w Polsce Ferdynand Łukasik.

Złote Krzyże Zasługi otrzymali: Barbara Worpel, Zbigniew Jarosz, Leszek Józefowski, Marian Kuleta i Józef Urbanowski. Błękitny Krzyż Zasługi otrzymał Zygmunt Czerwik. Diamentowe Krzyże Zasługi otrzymali: Krzysztof Wolski, Grzegorz Fijołek i Władysław Skóra.

Koncert poprowadzili Anna Adamiok oraz Kamil Fabich.

Bardzo dużą atrakcją, była prezentacja choszczeńskiego dywizjonu artylerii samobieżnej. Na parkingu przed salą widowiskową, żołnierze zaprezentowali samobieżną armatohaubicę Dana. Można było ją obejrzeć nie tylko na zewnątrz, ale także wejść do środka. Nie zabrakło też wojskowej grochówki.

 

M.Przybylska

 

Komentarze

-1

Guest

Cytuję Guest:
Tyle że 11 Listopada 1918r. zaczęło się odbijanie polskich ziem a nie polska niepodległość. Całkowitą niepodległość osiągnęliśmy po podzyskaniu ostatnich ziem na sląsku w czerwcu 1922r.

Ty pewnie wiesz najlepiej...
-2

Guest

Cytuję Guest:
Pięknie przygotowany koncert ,nawet można było zjeść grochówkę wojskowa.Brawo Pani Dyrektor i pracownicy BOK.


Dziękuję na was zawsze można liczyć nawet w komentarzach.
+3

Guest

Cytuję krytyk:
Szkoda że nic nie bylo słychać odpowiednio wcześniej.... dramat

Zadzwoń do BOK i zostaw im swój numer telefonu, Następnym razem zadzwonią. A tu masz rozkład jazdy:
https://barlinek24.pl/aktualnosci-2/13371-narodowe-swieto-niepodleglosci-zaproszenie.html
+2

Guest

Tyle że 11 Listopada 1918r. zaczęło się odbijanie polskich ziem a nie polska niepodległość. Całkowitą niepodległość osiągnęliśmy po podzyskaniu ostatnich ziem na sląsku w czerwcu 1922r.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.