BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)
JUBILEUSZ SZKOŁY ''NA GÓRCE’’

Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego – zwany potocznie szkołą „na górce”, w tym roku świętuje swoje 75. urodziny. Początek szkoły, przypada na 15 października 1945 roku, kiedy do życia powołane zostaje Gimnazjum Kupieckie, przekształcone rok później w Państwowe Gimnazjum Handlowe.

 

REKLAMA

   

Dzisiejsza szkoła to 33 oddziały, w których uczy się 760 uczniów. Kadra nauczycielska liczy 59 nauczycieli, w tym 53 dyplomowanych, 3 mianowanych oraz 3 kontraktowych. Placówka posiada akredytację OKE jako ośrodek egzaminacyjny dla zawodu ślusarz, mechanik pojazdów samochodowych, technik mechanik i technik informatyk. Szkoła korzysta z trzech budynków przy ulicy Szosowej 2 i budynku przy ulicy Gorzowskiej 63. Kształci w zawodach: technik informatyk, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik ekonomista, technik hotelarstwa. W szkole branżowej uczniowie mogą zdobyć zawód: mechanik-monter maszyn i urządzeń, mechanik pojazdów samochodowych, ślusarz, sprzedawca, fryzjer, stolarz, elektromechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz, cukiernik, kucharz, elektryk, stolarz.

12 listopada w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się uroczysta akademia z okazji 75-lecia Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Barlinku. Jubileusz poprowadzili Romuald Lachowicz, Grzegorz Zieliński i Jarosław Bednarek. Na uroczystości nie zabrakło wspomnień, którymi podzielili się Teresa Kowalek, Małgorzata Osińska i Iwona Sobierajewicz. Historię szkoły w kilku częściach zaprezentowali też prowadzący. Ich opowieści obrazowane były prezentacją multimedialną, na której odnaleźć się mogli dawni uczniowie i nauczyciele. O tych ostatnich, których niestety nie ma już wśród nas, także nie zapomniano. Odczytano nazwiska, zapalono symboliczny znicz a także uczczono ich pamięć minutą ciszy. W części artystycznej akademii wystąpili nauczyciele wraz z uczniami, była „Orkiestra Komara” (czyli Krzysztofa Komorowskiego) i kabaret „Nieogarnięci”. Wręczono również nagrody dyrektora szkoły Łukasza Jędrzejewskiego i starosty myśliborskiego Andrzeja Potyry. Głos zabrali też zaproszeni goście, którzy na ręce dyrekcji i grona pedagogicznego składali życzenia z okazji jubileuszu.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Guest

Jeśli poczytać dokładnie historię szkoły to można wyciągnąć pozytywne wnioski. Szkoła odnosiła sukcesy a uczniowie byli mocno zaangażowani w życie szkoły.
Ubolewam, że żyjący jeszcze pracownicy szkoły nie zostali w tym święcie w jakiś sposób uhonorowani. Przecież oni budowali i rozwijali tą szkołę.
+1

Guest

Cytuję Guest:
,, Wspomnienia żyją dopóty, dopóki do nich wracamy,,. Gratulacje oraz życzenia ,szczęścia pomyślności dalszych sukcesów edukacyjnych bogatych planów i możliwości ich realizacji

A ja dołączę do tych życzeń jak najmniej zachorowań po takich imprezach, bo widzę że w pomieszczeniach zamkniętych to maseczki już nie obowiązują?!
-1

Guest

W latach 70-tych ta szkoła (Technikum Mechaniczne i Zawodówka) mieściła się przy ulicy Strzeleckiej, jak zauważył poprzedni rozmówca. Zarząd tamtej szkoły i nauczyciele skrzywdzili bardzo dużą rzesze uczniów.
+9

Guest

,, Wspomnienia żyją dopóty, dopóki do nich wracamy,,. Gratulacje oraz życzenia ,szczęścia pomyślności dalszych sukcesów edukacyjnych bogatych planów i możliwości ich realizacji

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.