Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
4.4285714285714 1 1 1 1 1 Ocena 4.43 (7)
 III NIEPODLEGŁOŚCIOWA ''PIĄTKA'' W RYCHNOWIE

Czterdziestu zawodników uczciło wspólnym biegiem, 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. III „Piątka” w Rychnowie, odbyła się 20 listopada, a jej organizatorem była Gmina Barlinek, Sołectwo Rychnów oraz Barlinecki Ośrodek Kultury. Start i metę biegu, zlokalizowano przy Kościele Rzymskokatolickim pw. Wniebowzięcia NMP w Rychnowie.

 

REKLAMA

 

Nie brakowało tradycyjnego już chyba można powiedzieć biegu z flagą, a także nagrodzenia najmłodszego i najstarszego zawodnika. Najmłodszym biegaczem, który stanął na starcie i pokonał cały dystans 5 km był Gabryś Radomski. Najstarszym zawodnikiem biorącym udział w zawodach, okazał się Ryszard Kałużny. Jako ciekawostkę dodajmy, że biegacz, który przyjeżdżając na zawody do Rychnowa miał do pokonania najwięcej kilometrów, mieszka w Tarnowie Podgórnym.

Na mecie, na każdego z biegaczy, czekały pamiątkowe medale oraz dyplomy. Wręczali je Tomasz Sikorski i Eugeniusz Skoczylas z Barlineckiego Ośrodka Kultury wraz z sołtysem Rychnowa Romualdem Romaniukiem. Po biegu, wszystkich gości i zawodników zaproszono do świetlicy wiejskiej, gdzie podano ciepły posiłek i gorące napoje, a tym najlepszym wręczono puchary. Wylosowano też rower. W tym roku trafił on po raz kolejny do Barlinka. Szczęśliwym posiadaczem jednośladu został Paweł Świątek.

Na podium III Niepodległościowej „Piątki” w Rychnowie stanęli:

Kobiety:

  • I Sabina Stachnik Barlinek
  • II Kamila Butrymowicz Barlinek
  • III Anna Kuchawska Dębno

Mężczyźni:

  • I Tomasz Chawawko Dębno
  • II Maciej Bartosik Barlinek
  • III Roman Grzemski Barlinek

Puchary wręczali – sołtys Romuald Romaniuk, burmistrz Dariusz Zieliński, kierownik zawodów Kamil Gwoździk oraz sędzia główny Piotr Stanisławski. Całą trasę zabezpieczali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychnowie. Imprezę poprowadził Jarosław Bednarek.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.