Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
4.8333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 4.83 (6)
OSP BARLINEK ZAPREZENTOWAŁA NOWĄ SCANIĘ

24 listopada na Rynku Miejskim w Barlinku, odbyła się prezentacja nowego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego, będącego od teraz na wyposażeniu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku.

 

REKLAMA

 

Jest to Scania P410, z kabiną modułową na 6 osób, napędem 6x6, zbiornikiem na wodę o pojemności 8300 litrów oraz zbiornikiem na środek pianotwórczy o pojemności 830 litrów. Samochód wyposażony jest m.in. w autopompę Ruberg o wydajności 6500 l/min., 2 działka wodno-pianowe: dachowe i przednie zderzakowe, niskociśnieniową linię szybkiego natarcia, system zraszaczy, maszt oświetleniowy i wciągarkę. Koszt zakupu auta to 1.299.987,00 zł, z czego dotacja Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej to kwota 500.000,00 zł, a pozostałe 799.987,00 zł przekazała Gmina Barlinek.

 

 

Uroczyste przekazanie nowego samochodu jednostce OSP Barlinek odbędzie się w przyszłym roku w maju, podczas obchodów Dnia Strażaka.

Na prezentacji, obecny był też mł. bryg. mgr inż. Maciej Iwko, Komendant Powiatowy PSP w Myśliborzu, któremu zadaliśmy kilka pytań. Nie tylko o nowy nabytek barlineckich druhów ale także niedawny zakup samochodu operacyjnego dla PSP Myślibórz.

 

M.Przybylska

 

Komentarze

-4

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Man z OSP Mostkowa ma już około 20 lat, można było kupić dwa i pogodzić Dwie jednostki

Man z OSP Mostkowo to jedno z najlepszych aut w naszej gminie i posłuży wiele wiele lat. A tak na marginesie to Man Osp Ksrg Mostkowo to nie ma 20 lat tylko 16 latek i jest jeszcze nie pełnoletni

W Barlinku do 2012r były 40letnie Magirusy i chłopaki dawali radę
-5

Guest

Cytuję Guest:
Man z OSP Mostkowa ma już około 20 lat, można było kupić dwa i pogodzić Dwie jednostki

Man z OSP Mostkowo to jedno z najlepszych aut w naszej gminie i posłuży wiele wiele lat. A tak na marginesie to Man Osp Ksrg Mostkowo to nie ma 20 lat tylko 16 latek i jest jeszcze nie pełnoletni
-5

Guest

Cytuję Guest:
Jak Barlinek się wycofał na miesiąc to jakoś siły i środki były wystarczające

to pytanie zadaj komendantowi psp myślibórz on ci najlepiej odpowie
-4

Guest

Cytuję Guest:
Man z OSP Mostkowa ma już około 20 lat, można było kupić dwa i pogodzić Dwie jednostki

Witam szanownych strażaków z Mostkowa , Panowie nikt wam nie zabrania kupna nowego auta poprostu zacznijcie działać w tym kierunku i życzę powodzenia
-7

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Śmiechu warte 800tys zł gmina to już za te pieniądze i dofinansowanie można by było kupić dwa średnie samochody które są bardziej potrzebne gminie niż ciężki samochód w Barlinku.
Statystyki wyjeżdżania ciężkiego samochodu z Myśliborza są znikome ale cóż gminę stać.


Szkoły, zakłady wysokiego ryzyka wymieniać dalej? Auto będzie służyć w całym powiecie a nie tylko w Barlinku, gdzie te dwa auta miały by pójść Lutówko które istnieje tylko na papierze tak samo jak Dziedzice, Płonno, Łubianka, OSP Rychnowo ma nowe auto Mostkowo ma Mana widzę że ktoś ma ból d*py. Ile tych zdarzeń mają wioski że trzeba im co chwilę kupować wozy,w Barlinku było już wiele zdarzeń gdzie brakowało środków gaśniczych w postaci wody a wsparcie ze względu na oddalenie ma dość spory czas dojazdu, strażacy też często zastępują ratowników medycznych do czasu ich przyjazdu a szpital szpital dziś jest tylko problemem nie ma z niego pożytku tym bardziej bez oddziału dziecięcego a pacjenci są transportowani tak często że szpital ma już dwie karetki transportowe i są ciągle w ruchu, są też inne instytucje które trzeba wspierać, był szpital nie raz, była policja czas na straż która ma co robić!

Gdzie zabrakło wody Barlinek Mercedes 2.5tys wody mascott 1tys Mostkowo 2tys Rychnow 3.5tys Myślibórz Scania 8tys Volvo 2.5tys czas dojazdu OSP z okolic około 12min
Już lepiej było cysternę za rok

Dziedzice pożar dwóch budynków o zabudowie bliźniaczej w hydrancie sucho, chyba kolego nie masz pojęcia jak te 2,5 tyś wody szybko znika a mascott to samochód ratownictwa z potencjałem gaśniczym i ma tylko szybkie natarcie i pompę wysokiego ciśnienia nie ma w nim możliwości zbudowania linii gaśniczej doszkol się a potem komentuj.
+2

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Śmiechu warte 800tys zł gmina to już za te pieniądze i dofinansowanie można by było kupić dwa średnie samochody które są bardziej potrzebne gminie niż ciężki samochód w Barlinku.
Statystyki wyjeżdżania ciężkiego samochodu z Myśliborza są znikome ale cóż gminę stać.


Szkoły, zakłady wysokiego ryzyka wymieniać dalej? Auto będzie służyć w całym powiecie a nie tylko w Barlinku, gdzie te dwa auta miały by pójść Lutówko które istnieje tylko na papierze tak samo jak Dziedzice, Płonno, Łubianka, OSP Rychnowo ma nowe auto Mostkowo ma Mana widzę że ktoś ma ból d*py. Ile tych zdarzeń mają wioski że trzeba im co chwilę kupować wozy,w Barlinku było już wiele zdarzeń gdzie brakowało środków gaśniczych w postaci wody a wsparcie ze względu na oddalenie ma dość spory czas dojazdu, strażacy też często zastępują ratowników medycznych do czasu ich przyjazdu a szpital szpital dziś jest tylko problemem nie ma z niego pożytku tym bardziej bez oddziału dziecięcego a pacjenci są transportowani tak często że szpital ma już dwie karetki transportowe i są ciągle w ruchu, są też inne instytucje które trzeba wspierać, był szpital nie raz, była policja czas na straż która ma co robić!

Gdzie zabrakło wody Barlinek Mercedes 2.5tys wody mascott 1tys Mostkowo 2tys Rychnow 3.5tys Myślibórz Scania 8tys Volvo 2.5tys czas dojazdu OSP z okolic około 12min
Już lepiej było cysternę za rok

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Śmiechu warte 800tys zł gmina to już za te pieniądze i dofinansowanie można by było kupić dwa średnie samochody które są bardziej potrzebne gminie niż ciężki samochód w Barlinku.
Statystyki wyjeżdżania ciężkiego samochodu z Myśliborza są znikome ale cóż gminę stać.


Szkoły, zakłady wysokiego ryzyka wymieniać dalej? Auto będzie służyć w całym powiecie a nie tylko w Barlinku, gdzie te dwa auta miały by pójść Lutówko które istnieje tylko na papierze tak samo jak Dziedzice, Płonno, Łubianka, OSP Rychnowo ma nowe auto Mostkowo ma Mana widzę że ktoś ma ból d*py. Ile tych zdarzeń mają wioski że trzeba im co chwilę kupować wozy,w Barlinku było już wiele zdarzeń gdzie brakowało środków gaśniczych w postaci wody a wsparcie ze względu na oddalenie ma dość spory czas dojazdu, strażacy też często zastępują ratowników medycznych do czasu ich przyjazdu a szpital szpital dziś jest tylko problemem nie ma z niego pożytku tym bardziej bez oddziału dziecięcego a pacjenci są transportowani tak często że szpital ma już dwie karetki transportowe i są ciągle w ruchu, są też inne instytucje które trzeba wspierać, był szpital nie raz, była policja czas na straż która ma co robić!

Straż to szpital i odwrotnie.nie mylić pojęć,każdy ma swoje zadania .wóz ładny nie ma co ale do wypadku raczej za duży a tych zdarzen takich powaznych na szczescie nie wiele. Ktoś chciał zabłysnąć i tyle

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.