sobota 9 grudnia 2023r.   imieniny: Leokadia, Waleria, Wiesław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
4.2 1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (5)
SETKA MIKOŁAJÓW POBIEGŁA DO LASU

Drugi, ale jakże wyjątkowy bieg z cyklu imprezy „Bieg Buchacza”, odbył się w niedzielę, 5 grudnia. Dlaczego wyjątkowy? Bowiem chyba jeszcze nigdy w Barlinku, na starcie nie stanęło tak wielu Mikołajów i Mikołajek. Świąteczna edycja biegu przełajowego, w której pobiegło ponad stu zawodników, wystartowała ze Stadionu Miejskiego im. Bronisława Bagińskiego.

 

REKLAMA

 

Tam też oczywiście znajdowała się meta. Na początek, wzorem biegu listopadowego, na starcie stanęły dzieci. W tym przypadku, rywalizacja była czysto przyjacielska, jednak z podziałem na kategorie wiekowe. Roczniki 2021 – 2015 pobiegły na 100m, urodzeni w latach 2014 - 2013 dystans 250m, roczniki 2012 -2011 pokonywali dystans 500m a najstarsi w tej grupie, czyli urodzeni w latach 2010 – 2009, pobiegli na dystansie 750/800m. Medale dla najmłodszych wręczał osobiście najprawdziwszy Św. Mikołaj, co z pewnością było dla młodych sportowców dużą niespodzianką.

 

 

Bieg główny, to piękna malownicza trasa, która została poprowadzona przez Puszczę Barlinecką. Na starcie stawili się zarówno ci, którzy brali udział w biegu listopadowym, jednak pozytywny odzew imprezy zrobił swoje, i zapisało się wielu nowych biegaczy. Na mecie nie zabrakło słodkiej niespodzianki, gorącego posiłku, herbaty i oczywiście medali.

 Kategoria kobiety:

  1. Sabina Stachnik
  2. Anna Błaż
  3. Kamila Butrymowicz

Kategoria mężczyźni:

  1. Adrian Dwojewski
  2. Maciej Bartosik
  3. Kuba Borek

Wszystkie pięć biegów w ramach cyklu „Bieg Puchacza”, rozegranych będzie między listopadem 2021 a marcem 2022. Organizatorzy, dają dwie możliwości rywalizacji. Pierwszą jest rywalizacja w każdym pojedynczym biegu, a drugą w całym cyklu biegów. Warunkiem klasyfikacji w całym cyklu, jest wzięcie udziału w co najmniej czterech biegach. Organizatorem zawodów jest epidemiasportu.pl oraz Biegam Bo Lubię Barlinek. Partnerzy: Gmina Barlinek, Nadleśnictwo Barlinek, Barlinek24.pl oraz PGK w Barlinku. Zawody komentował Jarosław Bednarek. Trasę zabezpieczali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie.

Kolejny bieg już 9 stycznia 2022. Serdecznie Was na niego zapraszamy!

 

M.Przybylska

 

Wyniki II BIEGU PUCHACZA Barlinek 05.12.2021 (jpg)

Wyniki biegów dzieci (jpg)

 

 

Komentarze

+10

Guest

Brawo Brawo Brawo
Pierwsze miejsce Adrian Dwojewski- zawodnik Iskry Lutówko
Drugie miejsce Maciej Bartosik- zawodnik Iskry Lutówko.
I brawo dla reszty byłych i obecnych zawodników ISKRY którzy dobrze sobie radzą w biegach.
ISKRA LUTÓWKO rządzi.
I gratulacje dla wszystkich którzy brali udział w biegu.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież