czwartek 28 marca 2024r.   imieniny: Antoni, Jan, Krzesisław

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

W dniu 4 grudnia 2021 r. o godz. 10.00 rozpoczął się Mikołajkowy Turniej Szachowy w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku. Turniej został zorganizowany przez Klub Szachowy LASKER Barlinek i Barlinecki Ośrodek Kultury.

Patronat honorowy nad turniejem objęła Pani dyrektor Brygida Liśkiewicz. Zawody szachowe zostały rozgrywane w dwóch grupach wiekowych tj. grupa A, która obejmowała dzieci i młodzież do lat 16 oraz grupa B w której grali seniorzy. W turnieju uczestniczyło 23 zawodników z LASKERA Barlinek oraz mieszkańcy Barlinka tj. 14 juniorów i 9 seniorów. Turniej szachowy był rozgrywany na dystansie 9 rund po 15 minut  dla każdego zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był prezes Klubu Szachowego Krzysztof Wolski.

Po ukończeniu  9 rundy poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W kategorii  juniorów  zwyciężył Michał Landziński uzyskując 8 punktów. Drugie miejsce zajął Jeremiasz Skowron uzyskując 8 punktów. Jeremiasz miał gorszy Bucholtz to jest punktacja dodatkowa. Od samego początku między Michałem a Jeremiaszem trwała zacięta rywalizacja. Już w czwartej rundzie doszło do konfrontacji Jeremiasza z Michałem. Widzowie i rodzice mówili, że to jest gra finałowa tych zawodników.

Do tej pory wyżej notowany był Jeremiasz Skowron. Z konfrontacji tej zwycięsko wyszedł Michał i po zaciętej walce wygrał swoją partię. Trzecie miejsce zajął Franek Młynik uzyskując 7 punktów. Wszyscy zawodnicy z LASKERA Barlinek. Czwarte miejsce zajął Natan Karwecki. Piąte miejsce zajął Ignacy Kuźniewski. Natomiast szósty był Krzysztof Groszkowski. Wszyscy zdobyli po 5,5 punktu. Najlepsza dziewczyna turnieju Hania Górczewska a najmłodszy zawodnik turnieju Franek Wiśniewski lat 6.

W turnieju seniorów zwyciężył  Łukasz Jaroszonek. Drugie miejsce zajął Norbert Duś. Natomiast trzecie miejsce zajął Joachim Weisigk.

Zwycięzcom wręczono puchary i medale ufundowane przez Barlinecki Ośrodek Kultury. Wszystkim dzieciom wręczono słodki upominek w postaci czekolady. Podczas trwania turnieju szachowego dzieci miał zapewniony bufet z napojami i słodyczami. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia.

Opracował: Krzysztof Wolski