Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 wtorek 16 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Benedykt, Stefan

Reklama

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)
REWITALIZACJA W TOKU

Prace rewitalizacyjne, prowadzone w parku przy Cmentarzu Komunalnym, według zakładanego planu, mają zakończyć się w grudniu tego roku. Ostatnio odwiedziliśmy to miejsce, równo dwa miesiące temu. Wówczas, postawiono dwa place zabaw, układano kostkę brukową i postawiono kilka latarni.

 

REKLAMA

 

Przy okazji, kilkukrotnie pojawiał się komentarze, odnośnie wspomnianej kostki. Co się stało z tą, którą zdjęto? Sprawę tą wyjaśnił na jednym ze spotkań z mieszkańcami Barlinka, burmistrz Dariusz Zieliński, który poinformował, że została ona przekazana m.in. dla Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek”.

Co od naszej ostatniej wizyty zostało wykonane w parku przy ul. Gorzowskiej? W oczy zdecydowanie rzucają się postawione dwa parkowe trejaże, na których zawiśnie roślinność. Postawiono ławki, śmietniki i stojaki rowerowe. Dokonano też nowych nasadzeń drzew i krzewów. Przypomnijmy, że modernizacja parku, obejmuje 2,5ha, a koszt inwestycji to ponad 2 mln zł, z czego Urząd Marszałkowski dołoży do przedsięwzięcia z puli Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 prawie 1,3 mln zł.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ja szłam dzień po tym jak padał deszcz,była.jedna wielka ciapa. Na tej nawierzchni,bo to nie chodnik.

Bo zostawili zbyt dużo piachu na tych polbrukach-chodnikach. Już w święto zmarłych zwróciłam uwagę, że za dużo tego leży, piach i liści kupa. To po co chodniki, jak i tak po piachu,a raczej już błocie się szło ...?

Droga Pani czy zauważyła Pani, że tam ciągle jest budowa?

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
W końcu idziemy w kierunku Europy. Ocenę tej inwestycji zostawię sobie na koniec po zakończeniu prac budowlanych, ale generalnie już widać, że powinno być ładnie.

Człowieku, w żadnym kierunku nie idziemy. My cofamy się. Postawiono w parku kilka plastikowych lamp w miejsce żelaznych. Czy to jest postęp sadzić plastik w miejsce żelaza?

Już widzę ile byłoby krzyku gdyby zostały stare lampy. Co nazwałbyś postępem?

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
W końcu idziemy w kierunku Europy. Ocenę tej inwestycji zostawię sobie na koniec po zakończeniu prac budowlanych, ale generalnie już widać, że powinno być ładnie.

w kierunku Europy :lol: tylko, że w Europie miejsca są dostosowane do użytkowników a nie do trendów, upodobań miejskiej śmietanki i najniższej oferty w przetargu

A jakie są upodobania użytkowników? Picie piwa po krzaczorach. Jeszcze daleko wam do Europy.
+3

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nie mogę zauważyć, czy przybędzie miejsc parkinkowych na samochody, tak bardzo potrzebnych .Czy wzięto to pod uwagę w projekcie ?

Nie , ale będzie przystań dla jachtów :0) .

Żeby przybyło miejsc parkingowych należałoby wyciąć kolejne drzewa, a na to nie ma przyzwolenia społecznego. Trzeba po prostu trochę zmienić tryb życia i więcej ruszać się bez samochodu. Dziwnie to wygląda, gdy na ulicach jest duży ruch, a na chodnikach pieszego trzeba ze świecą szukać. Jeszcze trochę a ludziom kończyny dolne zanikną.

Wreszcie ktoś mądry zauważył , brawo. W sam punkt
+3

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
W końcu idziemy w kierunku Europy. Ocenę tej inwestycji zostawię sobie na koniec po zakończeniu prac budowlanych, ale generalnie już widać, że powinno być ładnie.

Człowieku, w żadnym kierunku nie idziemy. My cofamy się. Postawiono w parku kilka plastikowych lamp w miejsce żelaznych. Czy to jest postęp sadzić plastik w miejsce żelaza?

No tamte lampy były fajne...

Gdzie podziały się tamte fajne lampy? Komu gmina je sprezentowała?
+7

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Nie mogę zauważyć, czy przybędzie miejsc parkinkowych na samochody, tak bardzo potrzebnych .Czy wzięto to pod uwagę w projekcie ?

Nie , ale będzie przystań dla jachtów :0) .

Żeby przybyło miejsc parkingowych należałoby wyciąć kolejne drzewa, a na to nie ma przyzwolenia społecznego. Trzeba po prostu trochę zmienić tryb życia i więcej ruszać się bez samochodu. Dziwnie to wygląda, gdy na ulicach jest duży ruch, a na chodnikach pieszego trzeba ze świecą szukać. Jeszcze trochę a ludziom kończyny dolne zanikną.

Guest

Cytuję Guest:
Nie mogę zauważyć, czy przybędzie miejsc parkinkowych na samochody, tak bardzo potrzebnych .Czy wzięto to pod uwagę w projekcie ?

Nie , ale będzie przystań dla jachtów :0) .
-1

Guest

Cytuję Guest:
Nie mogę zauważyć, czy przybędzie miejsc parkinkowych na samochody, tak bardzo potrzebnych .Czy wzięto to pod uwagę w projekcie ?

Jak zwykle...parkingi...Na spacerek na cmentarz!! Może jeszcze na samym cmentarzu parking??? Tak w centrum samym..zlikwiduje się kilka grobów i parę autek wejdzie...no nie ??
-1

Guest

Cytuję Guest:
Ja szłam dzień po tym jak padał deszcz,była.jedna wielka ciapa. Na tej nawierzchni,bo to nie chodnik.

Bo zostawili zbyt dużo piachu na tych polbrukach-chodnikach. Już w święto zmarłych zwróciłam uwagę, że za dużo tego leży, piach i liści kupa. To po co chodniki, jak i tak po piachu,a raczej już błocie się szło ...?
+6

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
W końcu idziemy w kierunku Europy. Ocenę tej inwestycji zostawię sobie na koniec po zakończeniu prac budowlanych, ale generalnie już widać, że powinno być ładnie.

Człowieku, w żadnym kierunku nie idziemy. My cofamy się. Postawiono w parku kilka plastikowych lamp w miejsce żelaznych. Czy to jest postęp sadzić plastik w miejsce żelaza?

No tamte lampy były fajne...

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież