niedziela 28 maja 2023r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
KIEDY POWSTANIE PSZOK Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA?

List następującej treści dotarł do naszej redakcji. Mieszkanka Barlinka pisze m.in.: „Mijają lata na obiecankach budowy nowego Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych, który od kilku lat utrudnia nam życie. Obecne temperatury sprawiają, że smród z PGK do naszych domów nie dociera. Pochowały się też szczury, których jeszcze niedawno było wiele...

 

REKLAMA

 

Były konsultacje w sprawie budowy PSZOK i co nich wynika dla tych, którzy mieszkają najbliżej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej sp. z o.o.? Nic. Kiedy w końcu to się zmieni? Przed wyborami, a może tylko na obietnicach się skończy?”

Przypomnijmy, że PSZOK próbowano już przenieść, m.in. na ulicę Okrętową. Protesty przedsiębiorców sprawiły, że tak się nie stało. Przeprowadzono konsultacje, w których podano trzy punkty, gdzie PSZOK mógłby powstać. Na ul. Dworcowej, Św. Bonifacego i Strzeleckiej.

Najwięcej głosów oddano na ul. Św. Bonifacego, jako przyszłe miejsce dla PSZOK. Na kolejnym miejscu uplasowała się ul Strzelecka i ul. Dworcowa. Co dalej w tym temacie, tak ważnym dla osób mieszkających w pobliżu PGK sp. z o.o.? Zapytaliśmy o to prezesa, Zbigniewa Blezienia. Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy:

 

„W odpowiedzi na pytanie odnośnie budowy PSZOK informuję, że na dzień dzisiejszy została opracowana koncepcja budowy w nowej lokalizacji, (w okolicy byłego dworca kolejowego) i skierowany został wniosek do Gminy, o wydanie decyzji o lokalizacji inwestycji celu publicznego. Po otrzymaniu ww. decyzji niezwłocznie przystąpimy do dalszych prac związanych z projektem, uzyskaniem pozwolenia na budowę i uzyskaniem dofinansowania.”

 

Jacek Słomka   

 

KONSULTACJE W SPRAWIE NOWEJ LOKALIZACJI PSZOK W BARLINKU >>>

Komentarze

+4

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Na dzień dzisiejszy I to zaznaczam najlepsza lokalizacja

A może sobie pod domen wybuduj selekcję odpadów mieszkanka Św.Bonifacego

Uważam że najlepsza lokalizacja przy Twojej posesji
+4

Guest

Przepraszam z kim Burmistrz prowadził konsultacje na pewno nie z mieszkańcami,skoro rozmawiał na okrętowej z przedsiębiorcami to chyba też należało by z mieszkańcami ulic dotyczących tego śmierdzącego tematu. Proponuję aby postawić na placu przy Gminie było by najlepiej samo centrum wszędzie blisko można by przynosić, ewentualnie przy budynku p. Burmistrza może sobie założyć psikacze zapachu fiołków. Proszę zorganizować spotkanie z mieszkańcami ulic sasiadujacych z tą budowla.

Guest

Cytuję Guest:
Na dzień dzisiejszy I to zaznaczam najlepsza lokalizacja

A może sobie pod domen wybuduj selekcję odpadów mieszkanka Św.Bonifacego
+5

Guest

Krzynka - wyrobiska po żwirowni. Trochę daleko od centrum, ale dojazd z dwóch stron, przez Krzynkę lub Płonno i nikomu nie będzie przeszkadzał.
Przy okazji chciałem zaprotestować przeciw wysypywaniu zebranego piasku i śmieci z dróg przez zamiatarkę na teren przy drodze do Euroboiska.
+2

Guest

Cytuję Guest:
Kto Wam narysowal te mapke- przedszkolaki ? Nie macie aktualnego planu miasta,a chcecie tworzyc plany zabudowy ? Chcecie zabudowac ostatnie wolne miejsce w miescie,nadajace sie na bardziej szlachetne inwestycje ? Ludzie- obudzcie sie -protestujcie,bo za chwile bedzie za pozno.......

To wydruk z interaktywnej mapy geoportalu, pod którym jest podana data wydruku. Kto pisał ten komentarz, przedszkolak?
+1

Guest

Cytuję Guest:
zamienił stryjek na siekierkę kijek. Wynieść się z Lipowej (bo domy blisko) na tę wskazaną lokalizację, to tak jakby nie rozumieć tematu i udawać Janusza. Kto wam to podsunął do realizacji? Zaraz wrzask podniosą ludziska z Bonifaego i Fabrycznej. I słusznie

Tragedia!!! to jest poroniony pomysł , ile się będziecie "bujać" z tym problemem !!! 50 lat mieszkamy w pobliżu tej uciążliwej lokalizacji /nasze interwencje ,stosy pism do wszystkich możliwych instytucji, władz, kolejnych radnych. Mieszkańcy !!! zacznijcie działać puki jeszcze nie zapóżno na wyznaczenie "właściwej " lokalizacji. Powodzenia !-może będziecie mieli więcej szczęścia ! ZREZYGNOWANI

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.