poniedziałek 24 stycznia 2022r.   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Centrum Sportowo-Rehabilitacyjne SŁOWIANKA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
DOBRY ROK BARLINECKICH KRÓTKOFALOWCÓW

Ten rok, Barlinecki Klub Krótkofalowców może uznać za bardzo udany. Oprócz licznych zawodów, oczywiście zwycięskich, członkowie klubu podróżowali po świecie rozsławiając nasze miasto. Kilka miesięcy temu odwiedzili Wyspy Alandzkie, skąd wykonali ok. 4000 łączności z 72 krajami, a teraz podsumowują rok i odbierają dyplomy.

 

REKLAMA

Pozwólcie, że wymienimy kilka. Nie tak dawno odebrali nagrodę za zajęcie trzeciego miejsca w Interkontekście 2020 (współzawodnictwo, w którym sumuje się wyniki z jedenastu najważniejszych zawodów międzynarodowych w danym roku). Najważniejszym dyplomem, jak udało nam się dowiedzieć, jest ten za zajęcie pierwszego miejsca w zawodach SP-DX-Contest w kategorii stacji z wieloma operatorami. Są to międzynarodowe zawody organizowane od 1933 roku przez Polski Związek Krótkofalowców i SP-DX-Club. Brało w nich udział ponad 3700 uczestników (z Polski pracowały 938 stacje). To pierwsze miejsce, jest najlepszym wynikiem w historii startów Barlineckiego Klubu Krótkofalowców w tych prestiżowych zawodach.

Jak podkreślają członkowie klubu, krótkofalarstwo to nie tylko praca w zawodach, które odbywają się w weekendy, ale też nawiązywanie codziennych łączności, także z bardzo odległymi krajami (karta QSL potwierdzająca łączność ze stacją T31EU z Central Kiribati zagubioną na Pacyfiku ). Wszystkich chętnych poznania tajników krótkofalarstwa, zapraszamy do odwiedzenia Barlineckiego Klubu Krótkofalowców, który ma swoją siedzibę w Barlineckim Ośrodku Kultury przy ul. Podwale 9.  

 

M.Przybylska

 

Komentarze

Guest

Barlinecki Klub Krótkofalowców SP1KRF jest znany na całym świecie. Barlinek może być dumny mając takich KRÓTKOFALOWCÓW - ludzi z pasją, którzy promują miasto we wszystkich zakątkach Świata.
Wszystkim członkom Klubu życzę wielu DX-ów (dalekich łączności) i przesyłam serdeczne 73 (w slangu krótkofalarskim - pozdrowienia) - Stefan SP1JJY

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.