sobota 2 grudnia 2023r.   imieniny: Balbina, Wiktoryn, Zbylut

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (4)
PIENIĄDZE NA DZIAŁALNOŚĆ FILII WYDZIAŁU KOMUNIKACJI

W trakcie sesji, która odbyła się 29 grudnia 2021 roku, barlineccy radni przeznaczyli kwotę 89 800 zł na dalsze funkcjonowanie w Barlinku filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myśliborzu.

 

REKLAMA

 

Taka decyzja jest konsekwencją uruchomienia w listopadzie 2019 r. w Barlinku filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myśliborzu. Jak m.in. napisano w uzasadnieniu do tej uchwały:

 

„Utworzenie w Barlinku filii Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Myśliborzu służy mieszkańcom naszej Gminy. W 2021 roku w filii załatwionych zostało ponad 5.500 spraw. Ilość spraw świadczy o potrzebie dalszego jej funkcjonowania w naszej Gminie, dlatego podjęcie niniejszej uchwały, będącej kontynuacją wcześniejszych działań, jest w pełni uzasadnione.”
 

W trakcie głosowania, na sali posiedzeń obecnych było 9 radnych. Wszyscy opowiedzieli się za przyjęciem uchwały.

 

Jacek Słomka

 

Komentarze

+1

Guest

Cytuję Guest:
Idąc tym tropem. Dwa lata funkcjonowania to około 500 dni roboczych,5500 spraw to 11 dziennie. Dwie osoby zatrudnione to 5,5 sprawy dziennie na osobę czyli prawie 1,5 godziny na sprawę. Wydajność porażająca w dobie cyfryzacji! I czas oczekiwania na poziomie kilkunastu dni na umówienie się na wizytę.
Wioski do indywidualnej analizy.


5500 spraw w ROKU a nie w dwa lata!!! W 2021 roku było 252 dni pracujące, każdy pracownik ma 26 dni urlopu, w każdym dniu przysługuje przerwa 15 min na śniadanie, nie można również zabronić załatwiania potrzeb fizjologicznych. Praca w KAŻDYM urzędzie to nie tylko obsługa klienta, to również poczta, pisma na Policję, do sądów, do komorników, choćby "głupie" uporządkowanie dokumentów na regale... 5500 spraw w małej filii to jest masa...
Praca i pensja jest taka supertrooper, że pracownicy z kilkunastoletnim doświadczeniem odchodzą do prywatnych firm, starosta dostał przed chwilą więcej podwyżki niż ludzie w starostwie zarabiają za miesiąc.
Są wolne etaty, więc można się zatrudnić w "pracy marzeń" i zabłysnąć wydajnością i znajomością przepisów.
Dzisiaj ludzie są nie cierpliwi ,wszystko na juz . Rejestrowalem dwa razy i jestem bardzo zadowolony z obsługi .Super ze nie trzeba jeździć do Myślibirza .
+1

Guest

Idąc tym tropem. Dwa lata funkcjonowania to około 500 dni roboczych,5500 spraw to 11 dziennie. Dwie osoby zatrudnione to 5,5 sprawy dziennie na osobę czyli prawie 1,5 godziny na sprawę. Wydajność porażająca w dobie cyfryzacji! I czas oczekiwania na poziomie kilkunastu dni na umówienie się na wizytę.
Wioski do indywidualnej analizy.

5500 spraw w ROKU a nie w dwa lata!!! W 2021 roku było 252 dni pracujące, każdy pracownik ma 26 dni urlopu, w każdym dniu przysługuje przerwa 15 min na śniadanie, nie można również zabronić załatwiania potrzeb fizjologicznych. Praca w KAŻDYM urzędzie to nie tylko obsługa klienta, to również poczta, pisma na Policję, do sądów, do komorników, choćby "głupie" uporządkowanie dokumentów na regale... 5500 spraw w małej filii to jest masa...
Praca i pensja jest taka supertrooper, że pracownicy z kilkunastoletnim doświadczeniem odchodzą do prywatnych firm, starosta dostał przed chwilą więcej podwyżki niż ludzie w starostwie zarabiają za miesiąc.
Są wolne etaty, więc można się zatrudnić w "pracy marzeń" i zabłysnąć wydajnością i znajomością przepisów.
+10

Guest

Cytuję Guest:
Wychodzi średnio 16 zł za jedną sprawę załatwioną dla mieszkańców naszej gminy co oznacza, o taką powinny być obniżone koszty np. rejestracji samochodu i inne za które musimy płacić powiatowi. Bo przypomnę również że z naszych podatków dochodowych utrzymywany jest ten powiat.

Idąc tym tropem. Dwa lata funkcjonowania to około 500 dni roboczych,5500 spraw to 11 dziennie. Dwie osoby zatrudnione to 5,5 sprawy dziennie na osobę czyli prawie 1,5 godziny na sprawę. Wydajność porażająca w dobie cyfryzacji! I czas oczekiwania na poziomie kilkunastu dni na umówienie się na wizytę.
Wioski do indywidualnej analizy.
+20

Guest

Bardzo pracowite Władze Gminy Barlinek realizują swoje zadania a także zadania Powiatu i Województwa szkoda tylko, że na koszt Barlineckiego Społeczeństwa i zubożałych Zakładów
+16

Guest

Wychodzi średnio 16 zł za jedną sprawę załatwioną dla mieszkańców naszej gminy co oznacza, o taką powinny być obniżone koszty np. rejestracji samochodu i inne za które musimy płacić powiatowi. Bo przypomnę również że z naszych podatków dochodowych utrzymywany jest ten powiat.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież