wtorek 6 grudnia 2022r.   imieniny: Emilian, Jarema, Mikołaj

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
3.25 1 1 1 1 1 Ocena 3.25 (4)
W MUZEUM NAGRODZONO NAJPIĘKNIEJSZE ANIOŁY

Z końcem ubiegłego roku, według początkowych założeń, miała zakończyć się rewitalizacja parku miejskiego przy ul. Gorzowskiej. Niestety nie udało się dotrzymać terminu i jak widać, prace trwają nadal. O przyczynę opóźnień i kiedy ostatecznie miejsce to zostanie ukończone, zapytaliśmy w barlineckim Ratuszu.

 

REKLAMA

 

„W odpowiedzi na zapytanie z dnia 12 stycznia 2022 r. informuję, że istotnie zakończenie zadania „Zagospodarowanie parku miejskiego przy ul. Gorzowskiej w Barlinku” planowane było 15 listopada 2021 r. W związku z tym, że podjęto decyzję o rozszerzeniu prac o wymianę nawierzchni drogi dojazdowej obsługującej zespół miejsc parkingowych na kostkę przewidzianą na głównym ciągu spacerowym parku w miejsce napraw istniejącej nawierzchni i uzupełnienia ewentualnych braków, przewidzianą w umowie z wykonawcą, jak również występowanie złych warunków atmosferycznych, które w okresie jesienno-zimowym okresowo uniemożliwiały wykonywanie robót budowlanych nastąpiła konieczność przedłużenia realizacji zadania. Aktualnie rozpatrywany jest wniosek wykonawcy w tym zakresie. Według uzyskanych od niego informacji zakończenie prac powinno nastąpić do końca lutego 2022r.”

 

Prace, oprócz wspomnianej kostki, są już praktycznie na ukończeniu. Postawiono już m.in. place zabaw, ławki, śmietniki, stojaki rowerowe, trejaże parkowe, zainstalowano nowe oświetlenie LED, monitoring i dokonano nasadzeń drzew i krzewów.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Guest

Nic się nie dzieje z pracami w parku. Zamknięty wjazd, oświetlenie parku było kilka dni i się skończyło.
Czy wykonawca w umowie nie ma terminu wykonania prac? Odbiór inwestycji jest po kolesiostwu?
Wygląda to jak by niebyło nad wykonawca nadzoru z Ratusza.
-1

Guest

Przyznaję ,obawiałam się tej rewitalizacji,zwłaszcza wycinki starych drzew,ale teraz co widzę to jest całkiem spoko. Park odświeżony,a drzew bardzo nie ubyło. Będzie tak bardziej przyjaźnie ... A że są spowolnienia prac przez warunki pogodowe to naturalne- zima !
+7

Guest

Ale póki co ,to będzie tak wyglądało jak na lipowej, tam już się nie sprząta, wieczorami tylko grupka młodzieży pali przekonać i strach zwrócić uwagę
+13

Guest

Ciekawość wygoniła nas dzisiaj, aby obejrzeć to "nieskończone". Fajnie, że coś się dzieje, ale ....
- kto wymyślił piasek na placach zabaw? Nie mam nic przeciwko piaseczkowi, tylko zastanawialiśmy się, kto usunie z niego opadłe liście każdej jesieni. Po kilku sezonach, w piaskownicach będzie więcej szczątek roślinnych niż onego piaseczku
- skąd pomysł różnych nawierzchni alejek parkowych? I po co?
- nasadzenia nowych drzewek - czy nie było czegoś większego, co nie zniknie w bujnej trawie?
- nie widać tego, ale czy przewidujemy połączenie komunikacyjne z nowym parkingiem wybudowanym za "murem" ? Obok przepompowni można by coś poprowadzić
Może, jak już ziemia się zabliźni, zacznie to inaczej wyglądać, ale

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.