BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
SPOŁECZNA BIBLIOTEKA W PLANTACJI WYOBRAŹNI!

Chcemy Państwu opowiedzieć o inicjatywie naszego stowarzyszenia i… zaprosić Was do korzystania! Otóż nie wszyscy w Barlinku wiedzą, że oprócz biblioteki publicznej czy szkolnych działa w naszym mieście również Biblioteka Społeczna!

 

REKLAMA

Cóż to takiego?

To biblioteka założona społecznie przez Plantację Wyobraźni i dedykowana mieszkańcom naszego miasta - dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy lubią czytać!

 

Skąd mamy książki?

Część z nich kupiliśmy w ramach grantów z projektów społecznych (np. Książkowe Podwórka), część wnoszą jako dary członkowie stowarzyszenia i wolontariusze a część kupujemy z pieniędzy pozyskanych w ramach odpłatnej działalności statutowej - czyli rodzice płacą za zajęcia twórcze z dziećmi a my część tych pieniędzy przeznaczamy na zakup książek. Nie mamy dotacji z miasta tak jak biblioteka publiczna lecz wszystkie środki na książki zdobywamy samodzielnie.

 

Kto może korzystać z zasobów Społecznej Biblioteki?

Każdy zainteresowany! Tak! I to bezpłatnie! Prowadzimy tę część działalności stowarzyszenia jako bezpłatną na rzecz rozwoju czytelnictwa w naszym mieście.

 

Kto wypożycza książki i kiedy?

Obsługę biblioteki prowadzą członkowie i wolontariusze Plantacji Wyobraźni (zapraszamy do współpracy - będzie częściej otwarta. Są wśród nas specjaliści od literatury i pasjonaci czytania! Wyjątkową wagę przykładamy do doradztwa! Dbamy by posiadać najlepsze i starannie wybrane tytuły - szczególnie to jest ważne dla młodych czytelników - źle dobrana książka może na długo zniechęcić dziecko - wiedzą coś o tym rodzice dzieci męczących się z niektórymi lekturami szkolnymi!

Wypożyczamy książki w godzinach działalności naszej świetlicy na ul. 11 listopada 3. Oprócz tego mamy czas specjalnie dedykowany chętnym czytelnikom - to czwartki (godz. 15.00 do 17.30) i sobota, ta w miesiącu - gdy prowadzimy Rodzinne Czytanie lub Wolną Pracownię (aktualny grafik dostępny jest na profilu FB Plantacji Wyobraźni) lub przez indywidualny kontakt.

Oprócz wypożyczania książek podejmujemy aktywności, które czytanie przybliżają. Uważamy, że najlepszą drogą jest powiązanie czytania z.. przyjemnością! 

We współpracy z Książnicą Pomorską i Instytutem Książki prowadzimy Dyskusyjne Kluby Książki - dla młodszej młodzieży i dla dorosłych. Raz w miesiącu klubowicze spotykają się by podyskutować o przeczytanej książce. I nie trzeba być specjalistą by czerpać z tego przyjemność.

Współpracujemy też ze szkołami czy przedszkolami - czytamy dzieciom i tradycyjne książki i poszukujemy formuł urozmaicających np. teatr Kamishibai. Organizujemy cykliczne konkursy i gry miejskie np. “Przyłapany na czytaniu” czy pikniki z książkami.

Zapraszamy Państwa do korzystania z oferty naszego stowarzyszenia - Plantacji Wyobraźni - Małego Domu Kultury! Jeśli widzisz potrzebę aktywności z dziedziny kultury, której nie masz gdzie realizować skontaktuj się z nami  - może raz coś wymyślimy!

Do zobaczenia! Stowarzyszenie “Plantacja Wyobraźni - Mały Dom Kultury”, ul. 11 listopada 3, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Plantacja Wyobraźni - nadesłane

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.