Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 czwartek 18 lipca 2024r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A
2.2222222222222 1 1 1 1 1 Ocena 2.22 (18)
MYŚLIBORSKA BEZPIECZNIEJSZA

Względami bezpieczeństwa, mieszkańcy Moczkowa argumentowali prośbę skierowaną do starosty myśliborskiego Andrzeja Potyry. Chodzi o drzewa rosnące w pasie drogi powiatowej przy ul. Myśliborskiej.

 

REKLAMA

 

Według wnioskodawców, stan fitosanitarny drzew był dużym zagrożeniem dla pieszych i przejeżdżających samochodów. Starostwo zwróciło się z prośbą do barlineckiego urzędu o wycinkę i w tym tygodniu doszło do realizacji zadania. W miejsce wyciętych klonów, jak zapewnia nas barlinecki urząd, pojawią się nowe nasadzenia.

 

M.Przybylska

 

Komentarze

+5

Guest

Zapraszam wszystkich obrońców tych drzew do sprzątnięcia jednego z nich które ładnie się samo przewróciło, na szczęście nie na drogę, przed blokami Osiedla Leśnika przy tej ulicy.
+5

Guest

Drzewa rosnące przy ul. Myśliborskiej to efekt wieloletnich zaniedbań. Faktycznie stwarzają duże zagrożenie tak dla ruchu jaki i dla posesji tam znajdujących się. Ale co ogólną gospodarką zielenią w mieście Barlinku? Kto odpowiada za utrzymanie drzewostanu w odpowiedniej kondycji? Jeżeli jest taka osoba w gminie to ona po prostu nic nie robi , albo jest nie kompetentna. Wystarczy tylko przejść się po ul. Tunelowej. Drzewa pną się do góry, nikt nie formuje koron , za niedługi czas też będą stwarzały zagrożenie i co? Piły pójdą w ruch? I tak dzieje się w całej gminie. Zero gospodarki , tylko zaniedbanie i dewastacja.
+4

Guest

Oj tak, szkoda tych drzew, szczególnie przy przejściu dla pieszych - kierowca poruszający się tą drogą do ostatniej chwili nie widział czy tam miedzy drzewami przypadkiem nie wchodzi na pasy. Większość komentujących tu widocznie tą drogą nie jeździ, ja już nie raz jadąc poniżej 50km/h musiałam hamować bo ktoś wtargnął mi na pasy twierdząc że mnie nie widzi, a o nieszczęście tam bardzo łatwo bo piratów na tej drodze nie brakuje
+1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
zobaczcie ludzie że już niektóre są zgnite od środka, teraz płacz bo biedne drzewka ale jakby przewaliło się na budynek, drogę czy nie daj Boże na jakiegoś przechodnia to nagle każdy umywa ręce

Na zdjęciach nie widzę żadnego częściowo zgnitego drzewa. Pamiętajmy ze drzewa można przycinać.

Ja też chyba jestem "ślepy" i nie widzę chorych pni wyciętych drzew? Same zdrowe? Czyżby? Koniecznie muszę udać się do okulisty.

Idź i kolegę zabierz ze sobą. Jak się przyjrzysz to zobaczysz na fotce powyżej. Drzewo nie musi się złamać przy gruncie by wyrządzić szkodę. Inną sprawą jest to że konary wyciętych drzew wchodziły w światło drogi na poziomie zagrażającym wysokim samochodom, kierowca zmuszony był jechać środkiem i mijanie się z takim autem zwłaszcza zimą jest bardzo ryzykowne. Kolejnym niszczącym nawierzchnie jezdni jest fakt korzeni podrywających asfalt. A nawet jak miej roztropny kierowca wpadnie w poślizg to powinien mieć szansę na ratunek. Zresztą można tak wymieniać wiele powodów bardziej lub mniej ważnych, jest tam miejsce na nowe nasadzenia i tak to powinno działać że za wycięte drzewo sadzimy kilka nowych formując nową aleje dostosowaną do obecnych potrzeb.
-1

Guest

Może i zdrowe tam widzicie, ale ja tam tez widze prawie że na przeciwko przystanku powalone słabo zakożenione drzewo, które naszczęscie walneło na skarpe a nie na jezdnie po ktorej mogoło akurat jechać auto.
A do obrończyń tych drzew... : poszukajcie sobor faceta, i zajmijcie sie własciwym kożeniem....
+11

Guest

No i mamy krajobraz po wichurach. Zapraszam wszystkich obrońców starych drzew na Strzelecką i Sportową. Nie tak dawno kokardki wisiały na większości drzew, a dzisiaj można na własne oczy ujrzeć w jakim stanie są drzewa w środku, prawdopodobnie dotyczy to 80 % z rosnących tam starych olch. Musimy czekać na tragedię jak pod Międzyrzeczem? I żeby wszystko było jasne, nie jestem za bezmyślną wycinką, należy usuwać zagrożenia, przewidywać i reagować przed tragedią. Mowa o pielęgnacji tych drzew to czysta głupota i populizm, tego nie zrobiono wcześnie i cokolwiek by teraz nie robiono to nie pomoże. Można się zająć zdrowymi egzemplarzami jak to zrobiono koło stadionu. Dalsze zaniedbania w względzie bezpieczeństwa nadają się do prokuratury. I jeszcze jedno pytanko do obrońców, ile drzew posadziliście? Można na Strzeleckiej w pasie koło jeziora nasadzić nowych drzewek nawet w nadmiarze, to będzie dziedzictwo pozostawione po sensownej działalności, wszystkie głosy protestu ucichną a drzewa posadzone pozostaną.
-4

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
zobaczcie ludzie że już niektóre są zgnite od środka, teraz płacz bo biedne drzewka ale jakby przewaliło się na budynek, drogę czy nie daj Boże na jakiegoś przechodnia to nagle każdy umywa ręce

Na zdjęciach nie widzę żadnego częściowo zgnitego drzewa. Pamiętajmy ze drzewa można przycinać.

Ja też chyba jestem "ślepy" i nie widzę chorych pni wyciętych drzew? Same zdrowe? Czyżby? Koniecznie muszę udać się do okulisty.
-2

Guest

Cytuję Guest:
Bo miejsce drzew jest w lesie.W mieście musi być beton ,stal, i szkło.

To jest chyba myśl przewodnia włodarzy Barlinka
+8

Guest

Spokojnie, 10 max 15 lat I drzewa w mieście będą tylko wspomnieniem, a ich miejsce zajmą patyczki o które nikt nie zadba i nie przetrzymają wichura, susz czy spalin. Tu nie Zachód żeby o jakieś drzewa dbać. Tu jest Polska, Tu się ciężko oddycha.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież