Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna


 piątek 26 kwietnia 2024r.   imieniny: Artemon, Klaudiusz, Marcelin

Reklama

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)
GORZOWSKA STAL Z PIERWSZYM ZWYCIĘSTWEM

W trzeciej kolejce PGE Ekstraligi żużlowcy Moje Bermudy Stali Gorzów mogli cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach. Liderem żółto-niebieskich był Bartosz Zmarzlik, który zdobył komplet 15 punktów.

 

REKLAMA

 

Początek sezonu nie był najlepszy w wykonaniu Stali Gorzów. Ekipa prowadzona przez trenera Stanisława Chomskiego przegrała na inaugurację u siebie z Motorem Lublin 44:46. W tamtym meczu Bartosz Zmarzlik zdobył 9 punktów i bonus i trzeba przyznać, że był to jeden ze słabszych wyników dwukrotnego mistrza świata z ostatnich lat. W Wielkanoc gorzowianie udali się do Leszna, a tam pojedynek z miejscową Fogo Unią zakończył się remisem 45:45. Ten wynik może się jeszcze jednak zmienić, ze względu na decyzję sędziego dotyczącą rozstrzygnięć ostatniego wyścigu. Tym zajmie się jednak Główna Komisja Sportu Żużlowego i prawdopodobnie to w tym tygodniu powinniśmy się dowiedzieć, czy Stal dostanie punkt za remis, czy mecz zostanie zweryfikowany na korzyść gospodarzy.

Nie zmienia to faktu, że na premierowe zwycięstwo gorzowianie nadal czekali. I przyszedł czas na spotkanie z Apatorem Toruń. Od samego początku był to bardzo wyrównany mecz, z lekką przewagą gości z Torunia. To oni szybciej znaleźli odpowiednie ustawienia, ale na szczęście dla Stali, nie byli w stanie uzyskać większej przewagi. W pierwszych ośmiu wyścigach aż pięciokrotnie padał wynik remisowy. Po nich prowadzili żużlowcy Apatora 25:23. Przewaga niewielka, ale gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie dopiero po 13. gonitwie dnia. Wtedy Bartosz Zmarzlik z Andersem Thomsenem zwyciężyli podwójnie i dzięki ich 5:1 Stal prowadziła 40:38. Ale nie na długo. Przedostatni wyścig zakończył się wygraną gości 4:2 i przed decydującym starciem był remis 42:42. Spod taśmy bardzo szybko wyjechał Zmarzlik, ale początkowo za plecami miał dwóch rywali. Na dystansie jednak Szymon Woźniak zdołał się przebić na drugą pozycję i gorzowianie zwyciężyli w tym wyścigu, a także w całym meczu 47:43.

 

- Cały mecz szedł jak po grudzie. Nie układało się. Dopiero po 10. biegu coś drgnęło na plus u wszystkich. Jak zobaczyłem, że jest remis po 14 biegu, to myślałem "czemu znowu ja?". Duża odpowiedzialność spadła na nas z Szymonem, co nie jest łatwe. Wiem, co by było, gdybyśmy przegrali. Zrobiłbym 13-14 punktów, co jest dobrym wynikiem, ale by było, że Zmarzlik przegrał. Czuję dużą odpowiedzialność za ten klub i zależy mi, żebyśmy wygrywali - mówił po niedzielnym meczu z Apatorem Bartosz Zmarzlik.

 

Gorzowska Stal zanotowała pierwsze zwycięstwo w obecnych rozgrywkach PGE Ekstraligi, a Bartosz Zmarzlik zaliczył pierwszy czysty komplet 15 punktów w tegorocznych zmaganiach w lidze. Teraz przed Stalą wyjazd do Grudziądza, gdzie w piątek zmierzą się w kolejnym pojedynku o punkty, a już w sobotę w Gorican Bartosz Zmarzlik rozpocznie rywalizację w cyklu Grand Prix.

 

Dawid Lis

 

Moje Bermudy Stal Gorzów - For Nature Solutions Apator Toruń 47:43

Moje Bermudy Stal Gorzów - 47 pkt.
9. Szymon Woźniak - 12+1 (3,2,2,3,2*)
10. Anders Thomsen - 5+2 (2,1*,0,2*,0)
11. Martin Vaculik - 10 (0,3,3,2,2)
12. Patrick Hansen - 3 (0,1,1,1)
13. Bartosz Zmarzlik - 15 (3,3,3,3,3)
14. Jakub Stojanowski - 0 (0,0,d)
15. Mateusz Bartkowiak - 2 (2,0,0)
16. Wiktor Jasiński - NS

For Nature Solutions Apator Toruń - 43 pkt.
1. Patryk Dudek - 10+1 (1*,3,2,1,0,3)
2. Robert Lambert - 11+1 (2,1*,2,3,3,0)
3. Paweł Przedpełski - 8 (2,2,1,2,0,1)
4. Zastępstwo zawodnika
5. Jack Holder - 8+1 (1*,0,3,2,1,1)
6. Krzysztof Lewandowski - 4 (3,1,0)
7. Denis Zieliński - 2 (1,0,1)
8. Karol Żupiński - NS

Biegi Zmarzlika:
3. Zmarzlik, Lambert, Holder, Hansen - 3:3 - (8:10)
6. Zmarzlik, Dudek, Lambert, Bartkowiak - 3:3 - (17:19)
8. Zmarzlik, Lambert, Przedpełski, Stojanowski (d) - 3:3 - (23:25)
13. Zmarzlik, Thomsen, Holder, Przedpełski - 5:1 - (40:38)
15. Zmarzlik, Woźniak, Przedpełski, Lambert - 5:1 - (47:43)

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież