BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 poniedziałek 3 października 2022r.   imieniny: Eustachy, Teresa, Gerard

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (4)
RUSZA BUDOWA FONTANNY

W listopadzie ubiegłego roku, informowaliśmy naszych Czytelników o rozpoczętej procedurze zagospodarowania parku przy ul. Szewskiej. Wówczas, przygotowywany był plac budowy i zgodnie z decyzją Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, usunięto siedem drzew (wycinkę, na prośbę mieszkańców Barlinka ograniczono do minimum).

 

REKLAMA

 

Teren ten, według założenia, ma być miejscem relaksu. Znajdziemy tam m.in. elementy małej architektury i fontannę typu „mokry chodnik”. Wzdłuż ul. Szewskiej, powstanie też siedem miejsc parkingowych.

W marcu tego roku, podpisano umowę z wykonawcą zadania. Zakres przedsięwzięcia obejmuje: przygotowanie terenu budowy wraz z rozbiórką istniejących utwardzeń, budowę wspomnianej fontanny z przyłączem wodnym, montaż oświetlenia parkowego wraz z wykonaniem instalacji elektrycznej oświetlenia parku i zasilenia fontanny, wykonanie ciągów komunikacyjnych i utwardzeń, wykonanie nowych nasadzeń, w tym zastępczych za usunięte drzewa, dostawę i montaż małej architektury.

Koszt zadania wyniesie 1.038.120,00 zł brutto. Termin wykonania 7 miesięcy od dnia podpisania umowy. Prace właśnie ruszyły, a my będziemy je podglądać na bieżąco.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+1

barliniak

wszystkie piękne komentarze jaki to wspaniały pomysł są oczywiście od ludzi z ratusza lub radnych bo siedzą w kieszeni burmistrza to jest najgłupszy i najbardziej niepotrzebny wydatek w tym mieście 100 metrów dalej stoji Gęsiarka a jest tyle ważniejszych rzeczy do zrobienia masakra i brak słów oby do wyborów i wszystkich pożegnać nigdy więcej ......
+4

Guest

Cytuję Guest:
Na rynku kilka metrów dalej jedna już jest a ta fontanna to będzie wg. mnie pomnik ,złego ,rozrzutnego i bezmyślnego gospodarowania publicznych pieniędzy w Barlinku.Zresztą przyszłe wybory na burmistrza pokażą czy to była dobra inwestycja.


Ale w tym parku też kiedyś była fontanna, którą z sentymentem wspominamy

Guest

Cytuję Guest:
A łódkę zwiduje sobie przy gęsiarce bo miejsca nad jeziorem do wodowania brak!!!
Wielka inwestycja pare płyt jumbo i trochę piasku!
Widać ze nawet na proste rozwiązanie kasy i chęci brak!

Podjedz na przystan sobie zwodujesz. Nie siej paniki
-3

Guest

A łódkę zwiduje sobie przy gęsiarce bo miejsca nad jeziorem do wodowania brak!!!
Wielka inwestycja pare płyt jumbo i trochę piasku!
Widać ze nawet na proste rozwiązanie kasy i chęci brak!
+1

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Dlaczego wszyscy , przepraszam ,większość jest negatywnie nastawiona do inwestycji poczynanych w naszym mieście?Szlak Przygody...chodziliśmy po błocie, most przy Panoramie i droga pod nim,wiadukty przy Tunelowej i Ogrodowej, poprawa i unowocześnienie parku przy cmentarzu...place zabaw dla Waszych dzieci, stadion miejski itd . Teraz fontanna będzie nam,Wam przeszkadzać...miejsce dla pijaczków mówisz...a co zrobiłeś żeby ich nie było?Czy wystarczy krytykować i odwracać głowę i nie reagować na zaistniały problem?A gdy już będzie woda tryskać z fontanny zabierzesz tam żonę,dzieci,teściową XD ...powiesz ,oj jak tu miło w ten upalny letni dzień może wieczór ,posiedzieć przy fontannie,,,przemyśl to PESYMISTO...A J L to moje inicały

Masz rację na starość zamiast do lekarza którego w tym mieście niedługo nie będzie, albo zamiast do szpitala lub domu opieki dziennej który został zlikwidowany pójdę pod fontannę albo do parku i tam będę czekał na śmierć. Zamiast wybetonowanych parków wolał bym basen sale do squasha. Przemiana parku na gorzowskiej co tam jest teraz takiego łał. Można było postawić więcej ławek i zrobić plac dla dzieci.


Co za głupie pomysły! Znowu ten nieszczęsny basen,nierentowny i drogi w utrzymaniu,dla ludzi co sie chyba jeziora boją. Park na gorzowskiej jest spoko,lepiej niż się obawialiśmy,mały lifting i wystarczy.Jest odświeżony i milszy.Plac dla dzieci jest też,wystarczający.To nie wesołe miasteczko,tylko przycmentarny park.No ale co niektórym się w głowie przewraca...i te marudzenie...
+10

Guest

Cytuję Guest:
Wychodzi na to, że w mieście nie ma sensu nic robić, a jak nic nie będzie się działo to dopiero zaczynacie pisać, co za banda MALKONTENTÓW szok takie małe miasto, a tylu maruderów w nim mieszka!!!

takie małe miasto a ceny jak w stolicy

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.