sobota 21 maja 2022r.   imieniny: Donata, Jan, Kryspin, Wiktor

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Usługi dźwigowe - StalMaks Krzysztof Gilewicz

A A A
4.4285714285714 1 1 1 1 1 Ocena 4.43 (42)
ROMANTYCZNE ZAKOŃCZENIE ''MAJÓWKI Z LASKEREM''

Święto Pracy, choć dziś oczywiście bez pochodów, nadal obchodzone jest na różne sposoby. Majówka, otwiera też sezon na narodowy sport Polaków, czyli grillowanie. 1 maja na Rynek Miejski zaprosił Barlinecki Ośrodek Kultury, który zorganizował „Majówkę z Laskerem”.

 

REKLAMA

Przed publicznością wystąpili uczestnicy Festiwalu Piosenki Dziecięcej, Antoni Płaczek, zespoły Sonata, Romantic Nova Band oraz RockOvers. Dla najmłodszych przygotowano warsztaty artystyczne, dmuchane zamki, malowanie twarzy. Nie zabrakło stoisk rzemieślniczych, wystawy „Emanuel Lasker w filatelistyce”, prezentowała się Fundacja Przyjaciele Czterech Łap, która wystartowała z projektem „Naturalnie połączeni”, a bezpłatne przewozy jachtem po Jeziorze Barlineckim, przygotował KŻ „Sztorm”. Jako że była to „Majówka z Laskerem”, nie mogła zabraknąć turnieju szachowego.

O puchar dyrektora BOK Andrzeja Jędrzejaka walczyły dwie drużyny – Klub Szachowy „Lasker” Barlinek oraz Klub Szachowy „Lasker” Przelewice. Stosunkiem punktów 31,5:24,5 zwyciężył klub z Barlinka. Najlepszym zawodnikiem okazał się Miłosz Włodarczyk. Podczas koncertu RockOvers, doszło do wyjątkowo romantycznego momentu. Na scenę wszedł Marcin, który poprosił o rękę wybrankę swego serca, Asię. Czy Asia się zgodziła? Powiedziała TAK! Przyszłej Parze Młodej, życzymy wszystkiego najlepszego! Imprezę poprowadziła Katarzyna Mielcarek.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.