sobota 21 maja 2022r.   imieniny: Donata, Jan, Kryspin, Wiktor

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Usługi dźwigowe - StalMaks Krzysztof Gilewicz

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (10)
R231. ROCZNICA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W tym roku, przypada 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uchwalona przez Sejm Czteroletni, była pierwszą konstytucją w Europie, a drugą na świecie (po konstytucji Stanów Zjednoczonych). Obok Święta Niepodległości, jest to jedno z najważniejszych świąt państwowych.

 

REKLAMA

 

W ramach obchodów rocznicy, w kościele pw. NSNMP w Barlinku, odbyła się msza św. w intencji Ojczyzny, po której tradycyjnie udano się pod obelisk marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam w obecności pocztów sztandarowych i po wspólnym zaśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele samorządów, szkół, instytucji i stowarzyszeń. Wartę pod pomnikiem pełnili harcerze z Harcerskiego Szczepu Puszczy Barlineckiej.

 

M.Przybylska

 

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Opublikowany przez Barlinek24.pl Wtorek, 3 maja 2022

 

 

Komentarze

-2

Guest

Kiedy skończycie z hipokryzją świętowania dnia uchwalenia Konstytucji, pod obeliskiem gościa, który ją zgwałcił, mordował a później jego obóz uchwalił dziwną protezę sanacyjną

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.