sobota 21 maja 2022r.   imieniny: Donata, Jan, Kryspin, Wiktor

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Usługi dźwigowe - StalMaks Krzysztof Gilewicz

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
KONFERENCJA NA 60-LECIE BARLINECKIEGO MUZEUM

13 maja w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się prelekcja, dotycząca jubileuszu 60-lecia Muzeum Regionalnego w Barlinku. Wykład ten, był pokłosiem konferencji „Gdańskie i Pomorskie Muzealnictwo oraz Historiografia po 1945 roku”, która odbyła się dwa lata temu w Gdańsku.

 

REKLAMA

Autorem prelekcji był prof. Uniwersytetu Szczecińskiego dr hab. Radosław Skrycki. Na wykładzie, można było usłyszeć w jaki sposób doszło do powstania barlineckiej placówki, jak ona ewaluowała i dlatego nie zmieniono jej lokalizacji. Wiele poświęcono też założycielowi muzeum, Czesławowi Paśnikowi. 

Warto w tym miejscu tylko wspomnieć, że Muzeum Regionalne w Barlinku, było pierwszym prywatnym muzeum tuż po wojnie na tych ziemiach. Wykład „Muzeum straconych szans. 60-lecie Muzeum Regionalnego w Barlinku” zainaugurował obchody Europejskiej Nocy Muzeów.

 

M.Przybylska

 

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.