sobota 9 grudnia 2023r.   imieniny: Leokadia, Waleria, Wiesław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
4 1 1 1 1 1 Ocena 4.00 (4)
FESTYN W MOSTKOWIE

W marcu w Mostkowie, doszło do pożaru, w wyniku którego ucierpiało kilka tamtejszych rodzin. Na szczęście nikt nie został poszkodowany, jednak straty były ogromne. Pomoc dla pogorzelców została uruchomiona jeszcze tej samej nocy i nadal płynie z różnych stron.

 

REKLAMA

  

A przykładem tego niech będzie festyn, który odbył się 14 maja. Zorganizował go mieszkaniec miejscowości Wiktor Zmarzlik. Po mszy św. na boisku sportowym w Mostkowie, na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, licytacji i zabaw. Dla głodnych była strażacka grochówka, pajda ze smalcem, ciasto i pieczone ziemniaki z ogniska. Dzieci brały udział w sportowych konkurencjach na przyszkolnym Orliku. Nie zawiedli się też fani piłki nożnej, bowiem rozegrano mecz Koral Mostkowo – Piast Karsko.

Nie zabrakło polskiego i amerykańskiego wojska oraz pokazów strażackich. Były też koncerty, podczas których wystąpili m.in. zespół „Sonata”, Septet Band Myślibórz, KTT Estera Myślibórz oraz Big Sexy. Festyn zakończył się zabawą z DJ Witkacym. Dochód z licytacji i loterii zostanie przekazany na pomoc pogorzelcom.

 

M.Przybylska