niedziela 28 maja 2023r.   imieniny: Augustyn, Wiktor, Wiktoriusz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (4)
PRZYJAZNA CZY BRZOZOWA?

28 kwietnia, podczas LIII Sesji Rady Miejskiej Barlinka, poddano pod głosowanie uchwałę w sprawie nadania nazwy ulicy drodze wewnętrznej, położonej w pobliżu ul. Owocowej (droga do Ożar). Nowa ulica to Jabłoniowa i właśnie za to nazwą zagłosowało dwunastu radnych.

 

REKLAMA

 

26 maja w Barlineckim Ośrodku Kultury, na LIV Sesji Rady Miejskiej, odbędzie się głosowanie nad projektem uchwały, o nadanie nazwy ulicy zlokalizowanej w Moczkowie. Powstają tam właśnie nowe domy, a wspomniana droga wewnętrzna, sąsiaduje z ulicami Pogodna i Wspólna. Tutaj, padły dwie propozycje nowej nazwy, które zaproponowali współwłaściciele działek. Są to ul. Przyjazna lub ul. Brzozowa. Zanim projekt zostanie poddany pod głosowanie, chcieliśmy zapytać naszych Czytelników o zdanie. Jak nazwalibyście tą ulicę? Może macie Państwo inne propozycje? Czekamy na Wasze komentarze.

 

M.Przybylska

 

Grafika: UM Barlinek

 

Komentarze

+5

Guest

Cytuję Guest:
Nie pojęte dla mnie i wielu innych osób jak miasto mogło zezwolić na budowę w miejscu widokowym na całe jezioro.


Zgadzam się. Myślę, że chodzi o miejsce od ul. Gorzowskiej w kierunku jeziora. Szkoda, że nikt nie pomyślał o małym terenie rekreacji ba skarpie i może jakiejś platformie widokowej w kierunku wody. To jest najładniejszy widok naszego jezioa
+2

Guest

Po tej stronie na Moczkowie jest ulica Wrzosowa, następnie Brzozowa?, kolejna to Jaśminowa, Chabrowa. Wg mnie, to Brzozowa jest najlepszą alternatywą.
+8

Guest

Cytuję Guest:
Do dwóch istniejących już ulic jak najbardziej pasuje Przyjazna :) Nazwy roślinne są bardzo ładne , ale nazwy Chabrowa , Brzozowa, Wrzosowa...itp, są już nadane na Moczkowie bliżej strony jeziora.

Popieram jak najbardziej ulice Przyjazną :)

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.