Dealz Barlinek

 

Dealz Barlinek


 sobota 25 czerwca 2022r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
POZNAWALI ŚWIAT MŁODSZYCH BRACI

W dniach 09.05 – 14.05.2022 odbyła się wymiana młodzieżowa w ramach programu Erasmus+ pt. „Nasi mniejsi bracia”. Projekt odbył się w OSiW OHP Barlinek i poświęcony był zwierzętom domowym pozostającym pod opieką ludzi oraz zwierzętom żyjącym dziko w naturze. W wymianie młodzieży wzięły udział młode osoby z Włoch i Grecji oraz z Polski. Łącznie w wymianie wzięło udział 24 uczestników wraz z opiekunami. 

 

REKLAMA

 

Podczas 6 dni projektu młodzież poznawała zwierzęta, ich zachowania oraz znaczenie w życiu codziennym życiu człowieka. Uczestnicy projektu spędzili cały dzień w stolarni budując dla zwierząt budy dla psów, drapaki dla kotów oraz budki dla ptaków. W projekcie znalazł się czas na odwiedziny schroniska dla zwierząt w Choszcznie i przekazanie żywności oraz wykonanych na stolarni przedmiotów. Była także okazja do przespacerowania się w okolicy z psami, które są pod opieką schroniska. Spacer z pupilami sprawił wszystkim wiele radości.

Niemałe zainteresowanie wśród uczestników wzbudziła wizyta przewodnika policyjnego z wyszkolonym do tropienia psem z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Funkcjonariusz Policji opowiedział jak wyszkolony jest pies i jak pomaga w codziennej służbie.

Podczas projektu zorganizowany został także wyjazd do Zwierzogrodu w Wielgowie pod Szczecinem gdzie pokazano jak rehabilitowane są zwierzęta dzikie, które uległy wypadkom lub zostały porzucone.

Wymiana młodzieżowa była także okazją do wspólnego dzielenia się różnorodnością, był okazją do wymiany kulturowej. Zorganizowano zatem wspólne gotowanie potraw wegetariańskich, wyjazd kulturoznawczy do Szczecina, wspólne warsztaty z rękodzieła, wspólny marsz nordic – walking, prezentacje o zagrożonych wyginięciem zwierzętom we Włoszech, Grecji i Polsce, gra w piłkę nożną i siatkówkę oraz wieczory narodowe.

Uczestnicy projektu po zakończeniu wymiany byli zadowoleni ze wspólnego spotkania. Należy mieć nadzieję, że to początek dalszej współpracy w kolejnych projektach wymian. Długa tradycja organizacji wymian międzynarodowych dla młodzieży z OSiW OHP w Barlinku przyniosła  ciekawe doświadczenie współpracy z rówieśnikami z innych krajów. Realizacja projektu dała kolejne ciekawe doświadczenie dla organizatorów projektu.    

 

OSiW Barlinek - nadesłane

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.