Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 2 października 2023r.   imieniny: Dionizy, Stanimir, Teofil

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)
SP 1 ''AŻ'' I ''TYLKO'' WICEMISTRZEM

Urokliwie położony „orlik” przy ul. Leśnej był w miniony wtorek 31 maja br. miejscem regionalnych eliminacji VI ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego dla dzieci z małych miejscowości (do 25 tys. mieszkańców) i wsi BASF PROCAMF CUP 2022.

 

REKLAMA

 

Zawody z udziałem sześciu drużyn (grali 11-to i 10-cio latkowie reprezentujący kluby lub szkoły) wygrali młodzi futboliści AP GRYF Kamień Pomorski, uzyskując tym samym przepustkę do wielkiego finału, który rozegrany zostanie 18 czerwca br. w Kołobrzegu. Tuż za nimi uplasowali się gospodarze tych kwalifikacji, drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku kierowana przez mgr Leszka Wieczorka.

Tego dnia dopisała pogoda, a boisko było kolorowo udekorowane jak nigdy dotąd. Po uroczystym otwarciu imprezy, okraszonym zapaleniem znicza, na sztucznej murawie rozgorzała zacięta walka o turniejowe punkty. Piłkarski serial (grano systemem „każdy z każdym”) złożony z 15 odcinków rozpoczął pojedynek „Jedynki” z UKS PIAST JUNIOR Chociwel, z którym przyjechał na zwody tamtejszy burmistrz. Team z ul. Jeziornej wygrał pewnie 2 : 0 po bramkach Miłosza Szola i Piotra Olika, zgłaszając tym samym swój akces do walki o końcowy sukces.

W drugiej kolejce spotkań rywalem SP 1 był późniejszy triumfator tych eliminacji, drużyna AP GRYF Kamień Pomorski. Nasi młodzi futboliści dwa razy wychodzili na prowadzenie (bramki Nikodem Diakowski i Maciej Małek), ale przeciwnicy – niesieni dopingiem licznej grupy swoich rodziców – dwukrotnie niwelowali stratę. Wyrównującą bramkę zdobyli na minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego i mecz zakończył się remisem 2 : 2. Jak się później okazało wynik ten miał kolosalne znaczenie w ostatecznym układzie tabeli barlineckich eliminacji. Do sportowej walki wszystkich zawodników zagrzewała oficjalna maskotka turnieju Findus.

W następnych potyczkach podopieczni trenera Wieczorka radzili sobie dobrze i bardzo dobrze. W trzecim swoim występie zremisowali z SMS SP3 Gryfice 1:1 (bramka M. Szol), a potem pewnie wygrali z lubuską ekipą UKS Torzym 4 : 0 (bramki: Gabriel Sobczak, Dawid Pytel i P. Olik – 2). Przed ostatnią, piątą serią spotkań nasza drużyna wciąż liczyła się w walce o tytuł mistrzowski. Niestety – wcześniej grający zespół z Kamienia Pomorskiego, pewnie pokonał kolegów zza między SMS SP3 Gryfice 4 : 1 i mógł już wykonać na boisku radosny „taniec zwycięstwa”. Nasi grali jednak do końca i po dwóch bramkach M. Szola (przy zerowych stratach) zainkasowali kolejne trzy punkty z KS AP Złocieniec. Wystarczyło to tylko to „srebra”, lecz nie dającego przepustki do wyjazdu nad Bałtyk. A gdyby wcześniej nie uciekły dwa oczka w meczu z AP GRYF ? Wicemistrzów turnieju – oprócz wcześniej wymienionych strzelców bramek – reprezentowali: Borys Zwoliński, Jakub Lubecki, Maksymilian Piwiński, Stanisław Robak i Szymon Topolnicki. W końcowym rozrachunku miejsca za Kamieniem Pomorskim i Barlinkiem zajęły kolejno ekipy z Złocieńca, Chociwla, Gryfic i Torzymia.

W ramach trwania zawodów w Barlinku rozgrywane były ponadto próby bicia rekordu Polski do lat 11-tu w podbijaniu piłki na przemian obiema nogami. Do wtorku wynik ten wynosił 112 uderzeń, który tego dnia został podniesiony do liczby 180 podbić. A dokonał tego Nikodem Diakowski z miejscowego zespołu, za co otrzymał od organizatorów i sponsorów tytularnych – BASF Polska i PROCAN Polska – specjalną nagrodę. Ten sam piłkarz został uznany najlepszym graczem barlineckiej drużyny, zdobywając tym samym statuetkę i kolejny upominek. Takie same wyróżnienie spotkało po jednej osobie z każdej ekipy. A z pustymi rękoma nikt z Barlinka nie wyjechał. Wszystkie reprezentacje nagrodzono kompletem strojów piłkarskich, pucharami, a wszyscy milusińscy piłkarze otrzymali medale i okolicznościowe upominki.

Naszej drużynie SP 1 – podczas uroczystego zakończenia imprezy – trofeum za drugie miejsce wręczał Burmistrz Barlinka, Dariusz Zieliński (był także na otwarciu), który powiedział: „- To było prawdziwe święto w przeddzień Dnia Dziecka. Cieszę się, że taka impreza zawitała to naszego miasta”. A stało się to (nie pierwszy już raz) za sprawą animatora sportu z ul. Leśnej, Marka Kurzawskiego. Zadowolenia z pobytu na tych zawodach nie krył także Adrian Sosnowski, Dyrektor Regionalny PROCAM Polska. „ - Jesteśmy tutaj pierwszy raz, ale mam głęboką nadzieję, że nie ostatni”.

Jest zatem szansa, aby w przyszłym roku barlinecki zespół pojechał na VII finał BASF PROCAM CUP 2023, gdzie główną nagrodą jest zawsze wyjazd na mecz drużyny narodowej. Tym razem w walce o wycieczkę na spotkanie POLSKA – HOLANDIA w ramach Ligi Narodów UEFA liczyć się będzie AP GRYF Kamień Pomorski.

Kto nie był z nami tego dnia na orliku, pełną galerię zdjęć oraz całą transmisję wraz z komentarzem, można zobaczyć na stronie internetowej procamcup.pl oraz Facebook‘u basfprocamcup 2022, jak również niebawem na fb orlikbarlinek.

 

A.K. - nadesłane

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.