Dealz Barlinek

 

Dealz Barlinek


 sobota 25 czerwca 2022r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
OPASKI BEZPIECZEŃSTWA DLA SENIORÓW

Czym są opaski bezpieczeństwa? Jest to urządzenie dedykowane seniorom, podłączone do całodobowego monitoringu. Łatwe w obsłudze i bardzo użyteczne, bowiem może uratować życie. Taka opaska mierzy puls i wysycenie krwi tlenem, ciśnienie i temperaturę.

 

REKLAMA

 

Ma też czujnik upadku, pomaga w lokalizacji, a przede wszystkim w razie zagrożenia, można przez nią szybko wysłać sygnał SOS. Ten przycisk, łączy z dyspozytorem (ratownik medyczny, opiekun, pielęgniarka), który decyduje jaką pomoc skierować, by pomóc tej osobie. Pod koniec maja, takie opaski zostały bezpłatnie udostępnione seniorom z gminy Barlinek.

Oprócz samych opasek, przeprowadzono też szkolenie w jaki sposób ich używać. Wszystko w ramach programu Korpusu Wsparcia Seniorów. Środki na poprawę bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania osób starszych, przez dostęp do tzw. „opieki na odległość”, uzyskał barlinecki Ośrodek Pomocy Społecznej. Dodajmy, że program skierowany jest do osób powyżej 65. roku życia i dzięki niemu, seniorzy w okresie od 1 czerwca 2022 r.  do 31 grudnia 2022 r. mają zapewniony nieodpłatny dostęp do opasek bezpieczeństwa (opasek i obsługi systemu). 

Ponadto, Ośrodek Pomocy Społecznej w Barlinku informuje,  że w ramach Programu pn. „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022, kontynuuje nabór zgłoszeń do Modułu II, którego adresatami są seniorzy 65 lat i więcej, mający problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskim, które nie są w stanie zapewnić  im wystarczającego wsparcia. Zgłoszenia udziału w Programie prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej Barlinku – pokój nr 10. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 95 74 60 014.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

+1

Guest

Cytuję Guest:
okresie od 1 czerwca 2022 r.  do 31 grudnia 2022 r. mają zapewniony nieodpłatny dostęp do opasek bezpieczeństwa (opasek i obsługi systemu).
A po Tym okresie jaki jest koszt !

20 zł za miesiąc.
+2

Guest

okresie od 1 czerwca 2022 r.  do 31 grudnia 2022 r. mają zapewniony nieodpłatny dostęp do opasek bezpieczeństwa (opasek i obsługi systemu).
A po Tym okresie jaki jest koszt !

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.