Dealz Barlinek

 

Dealz Barlinek


 sobota 25 czerwca 2022r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
4.4285714285714 1 1 1 1 1 Ocena 4.43 (14)
JUBILEUSZ LIONS CLUB BARLINEK

Lions Club Barlinek, został powołany 29 czerwca 2002 roku. Głównym założeniem klubu, jest pomoc potrzebującym. Ponadto pozyskuje darczyńców, dzięki którym te cele są realizowane. Może na co dzień tego nie widać, jednak to wsparcie jest „namacalne”. Pozwolimy sobie podać tylko niektóre z przykładów.

 

REKLAMA

 

Udało się przebadać bezpłatnie wzrok ok. 1200 dzieciom i dorosłym, dofinansowano zakup samochodu dowożącego dzieci do „Bratka”, wyposażono place zabaw przy ul. Strzeleckiej, Lipowej i na Górnym Tarasie, zorganizowano akcję „Paczka dla seniora”, zakupiono do szpitala w Barlinku pościel, łóżka, sprzęt rehabilitacyjny, balkoniki i wózek reanimacyjny, dzieciom ze szkoły Dziedzicach zakupiono buty. Doposażono też DPS w Myśliborzu, a przy Zakładzie Pielęgnacyjno – Opiekuńczym w Barlinku, wykonano zadaszenie i zakupiono sprzęt do obsługi podopiecznych. Lions Club Barlinek wsparł też pogorzelców z Dziedzic, zrealizował projekt „Festyn pokoleń”, organizuje Mikołajki na Rynku Miejskim, bale charytatywne, pomoc uchodźcom z Ukrainy i zorganizował zbiórkę używanych okularów dla Afryki. Zaangażowali się też w nowy projekt, jakim jest jadłodzielnia.

10 czerwca w sali widowiskowej BOK, odbyła się uroczysta gala z okazji 20 – lecia Lions Club Barlinek. Poprowadzili ją – prezydent Arleta Wirhanowicz – Patrzykąt oraz past prezydent Lidia Kulczycka –Perske. Spotkanie rozpoczęto od odczytania Kodeksu Etycznego Lions Club, po czym zaproszono zgromadzonych gości do świata muzyki i tańca. W części artystycznej wystąpili – Piotr Tłustochowicz, dzieci, młodzież oraz nauczyciele ze Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bratek” i Fabryka Tańca Barlinek. Nie zabrakło prezentów – nowo wybrany prezydent Lions Club Barlinek Eugeniusz Drozdowski, przekazał na ręce Agnieszki Kowalskiej ze NSP „Radosna”, cztery laptopy i dwie drukarki. Laptopy wraz z oprogramowaniem w języku polskim i ukraińskim, przekazane zostaną dzieciom z Ukrainy, które uczą się w „Radosnej”. Prezydent Arleta Wirhanowicz – Patrzykąt, wręczyła młodzieży z „Bratka” tablety, a wszyscy występujący otrzymali kosze słodyczy. Na zakończenie gali, zgromadzeni goście mogli zobaczyć we wspólnym tańcu wszystkich członków Lions Club Barlinek. Poproszono także o wpisanie się do księgi życzeń i wsparcia klubu, by mógł dalej realizować wyznaczone cele. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa fotografii z okresu 20-lecia działalności, którą zorganizowano we foyer sali widowiskowej BOK.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.