niedziela 4 czerwca 2023r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (3)
ZACZAROWANA NOC Z HARRYM POTTEREM

Przygody Harrego Pottera i jego przyjaciół, kochają wszystkie dzieci, ale i nie tylko one. Opowieści ze   Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie, skradły serca również nieco starszym czytelnikom. 11 czerwca, młodzi miłośnicy książek J.K. Rowling, spotkali się z Albusem Dumbledorem, Minerwą McGonagall, Rolandą Hooch, Pomoną Sprout i Argusem Filchem. Wszystko z okazji Nocy Bibliotek - II Magicznej Nocy z Harrym Potterem.

 

REKLAMA

 

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jest to już kolejne spotkanie z Harrym organizowane przez BOK, na które zapisy zakończyły się w kilka godzin po opublikowaniu ogłoszenia.

To wyjątkowe magiczne spotkanie, potrwało aż do północy, a odbyło się w Europejskim Centrum Spotkań. W postacie rodem ze stacji  dworca kolejowego King's Cross, a konkretnie peronu 9 ¾, skąd odjeżdża Hogwart Express, wcielili się Stanisław Smoła, Anna Adamiok, Alicja Stadnik, Zofia Zmarzlik oraz Tomasz Sikorski. Do zabawy zaproszono dzieci w wieku 7-11 lat. Tradycyjnie już, wszyscy podzielili się na drużyny, a było ich pięć. Między sobą rywalizowały domy – Hufferpuff, Gryfindor, Slytherin, Ravenclaw i Bydgoszcz. Jakie mieli zadania? Przygotowanie emblematów domów, nauka latania na miotle, mecz, tworzenie czarodziejskich różdżek czy też poszukiwanie Horkruksów. Nie zabrakło poczęstunku, czyli pizzy i lodów.

Na zakończenie, wszystkim uczestnikom wręczono Certyfikaty zaliczenia Magicznej Nocy, potwierdzające zdobycie podstawowych umiejętności magicznych. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe. A tak przedstawiały się wyniki rywalizacji domów:

I – Gryfindor (Borys Michalak, Ania Suszek, Bartek Wełpa, Nadia Bocian, Zuzia Bocian, Martyna Kozica)

II – Hufferpuff (Mateusz Smoła, Nela Iluchin, Błażej Andrzejewski, Ignacy Kuźniawski, Franciszek Młynik)

III – Slytherin (Julia Przybylska, Kacper Kustosz, Franek Galczak, Wojtek Robak, Nikodem Czerwonka)

IV – Ravenclaw (Hania Nowak, Klaudia Augustynowicz, Karina Andrzejewska, Emilka Rożek, Stasiu Bibro, Jakub Florczak)

V – Bydgoszcz (Maria Błaszczyk, Nataniel Jasiński, Wiktor Janik, Mateusz Gulczyński, Nina Słomka, Agata Wais).

Spotkanie zorganizowała BOK – Biblioteka Publiczna.

 

M.Przybylska

 

  

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.