Dealz Barlinek

 

Dealz Barlinek


 sobota 25 czerwca 2022r.   imieniny: Albrecht, Lucja, Wilhelm

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
WYJAZD INTEGRACYJNY DLA DZIECI ZA NAMI

Nieformalna grupa, w skład której weszły osoby pracujące i wspierające Barlinecki Ośrodek Kultury, złożyła wniosek w ramach projektu „Mikrodotacje, lokalne przedsięwzięcia FIO w Województwie Zachodniopomorskim 2021-2023” współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, na spotkanie pn.„Wyjazd integracyjny dla dzieci”.

 

REKLAMA

Nasz wniosek otrzymał dofinansowanie, a w dniu 16.05.2022 podpisaliśmy umowę  na realizację zadania. Od połowy maja 2022 ruszyły działania. Grupa wolontariuszy poprowadziła zajęcia plastyczne, ceramiczne i kreatywne dla dzieci i młodzieży, w których integrowała się młodzież z deficytu społecznego wraz z dziećmi z rodzin naturalnych. Zawiązały się nowe znajomości wśród uczestników, rozmawiano o swoich zainteresowaniach i pasjach. 

W dniu 07.06.2022 zorganizowaliśmy całodniową wycieczkę do Szczecina, w którym grupa odwiedziła Teatr Pleciuga i obejrzała tam sztukę „Matylda mierzy wysoko”, po której udaliśmy się na wystawę do Muzeum Narodowego na Wałach Chrobrego. Naładowani dawką kultury i edukacji wyruszyliśmy na długo oczekiwany relaks. Ze Szczecina wynajętym autokarem przejechaliśmy do Gryfina do Centrum Sportu i Rekreacji. Tam dzieci mogły się kąpać i bawić w basenach do woli. Zmęczeni ale zadowoleni wieczorem powróciliśmy do Barlinka. Wszyscy uczestnicy wykazali duże zainteresowanie i zadowolenie z projektu.

Projekt Współfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030”.

 

Teresa Bartkiewicz – nadesłane

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.