BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 29 stycznia 2023r.   imieniny: Franciszek, Hanna, Zdzisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
1.8 1 1 1 1 1 Ocena 1.80 (5)
SUKCESY UCZNIÓW SZKOŁY PODSTWOWEJ NR 4

Jak co roku, Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, zorganizowało konkursy przedmiotowe dla najzdolniejszych uczniów. W roku szkolnym 2021/22, do etapu I- szkolnego przystąpiło 23796 uczniów szkół podstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego. Do etapu II – rejonowego, zakwalifikowało się 4323 uczestników.

 

REKLAMA

 

Do etapu III – wojewódzkiego, przeszło już tylko 1257 osób. Ostatecznie, ten ostatni etap, wyłonił 217 laureatów, w tym z: j. polskiego – 24, j. angielskiego – 22, j. niemieckiego – 22, historii – 20, wiedzy o społeczeństwie – 24, matematyki – 23, fizyki – 20, chemii – 21, biologii – 21, geografii – 20.

14 czerwca br. w Szczecinie, w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II, odbyły się uroczystości podsumowania konkursów przedmiotowych oraz konkursu „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego” organizowanych w roku szkolnym 2021/2022. Tam, wszystkich uczestników spotkania powitali: cytat Platona - ”Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre - w tym cel rozumnego życia.” oraz Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i Zachodniopomorski Wicekurator Oświaty Jerzy Sołtysiak, którzy wręczyli laureatom 176 dyplomów oraz medali.

Z naszej szkoły tytuł laureata wywalczyli:

  • Tomasz Poździk z chemii (opiekun Wioletta Kozioł)
  • Antoni Łechtański z historii (opiekun Anna Mariańska)

Bardzo ważny tytuł finalisty uzyskali:

  • Matylda Skop z języka polskiego (opiekun Lidia Szymańska - Organista) oraz z WOS-u (opiekun Anna Mariańska)
  • Maria Kozioł z chemii (opiekun Wioletta Kozioł)
  • Kuba Bocian z matematyki (opiekun Ewa Burzyńska)
  • Jan Salik i Jakub Rychlewski z języka angielskiego (opiekun Anna Skop)
  • Krzysztof Waleński z WOS-u (opiekun Anna Mariańska)

Uczniowie z tytułem laureata, mają wstęp wolny do każdej szkoły średniej, a finaliści podobnie jak laureaci, otrzymują punkty dodatnie przydatne przy rekrutacji.

Aby osiągnąć taki sukces potrzebne są: ambicje ucznia i wsparcie nauczyciela.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy im wspaniałych wakacji oraz sukcesów w szkole średniej.

 

Anna Mariańska

 

 

Komentarze

+5

Guest

Patrząc na nazwiska nauczycieli opiekunów, widać jaką krzywdę zrobiła reforma edukacji i jak wysoki poziom prezentowało dawne gimnazjum na Górnym Tarasie. Gratuluje.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.