niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
3.5333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 3.53 (15)
KLASY ÓSME UROCZYŚCIE POŻEGNANE

23 czerwca br. w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyło się pożegnanie uczniów klas ósmych, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Barlinku.

 

REKLAMA

 

Uroczystość swą obecnością zaszczycili m.in. zachodniopomorska kurator oświaty Magdalena Zarębska – Kulesza, władze gminy Barlinek z burmistrzem Dariuszem Zielińskim i radnymi Rady Miejskiej, przewodniczący Rady Rodziców przy SP nr 1 Janusz Płaczek, dyrektorzy i kadra pedagogiczna szkoły, uczniowie klas ósmych, ich rodzice i dziadkowie. Spotkanie rozpoczęto wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu, po czym sztandar przekazano uczniom klasy siódmej.

Prestiżowym wyróżnieniem dla uczniów SP nr 1, jest tytuł „Prymus Szkoły”, przyznawany uczniowi, który osiągnął najwyższą średnią z obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz wzorową ocenę z zachowania. Tytuł ten przypadł Filipowi Lach. Statuetką najlepszego z najlepszych, wręczyła dyrektor Danuta Tomiałojć. Wyróżnienie burmistrza Barlinka otrzymał Antoni Płaczek, który godnie reprezentował szkołę oraz miasto na wielu konkursach o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym, osiągając bardzo wysokie wyniki. Nagrodzono też uczniów, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz nienagannej postawie, przez cały rok szkolny osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Efektem tego są świadectwa z biało-czerwonym paskiem. Ci uczniowie otrzymali listy gratulacyjne. Wpisali się także do księgi pamiątkowej szkoły. Wraz z nimi na scenie pojawili sie ich rodzice, którzy także przyjmowali gratulacje. W dalszej kolejności nagrodzono finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych. Ich sylwetki przedstawiła oraz wręczyła nagrody m.in. zastępca dyrektora szkoły, Elżbieta Ogarewicz.

Specjalne wyróżnienie otrzymała Karolina Olejnik, uczennica, która nie opuściła ani jednej godziny lekcyjnej. Na tym nie koniec nagród, bowiem nagrodzono też uczniów, którzy uczestniczyli w pracach Samorządu Uczniowskiego, wolontariuszy, którzy pomagali potrzebującym i brali czynny udział w kołach zainteresowań oraz osiągali sukcesy sportowe i artystyczne.

Drodzy ósmoklasiści, życzymy Wam dostania się do wymarzonych szkół, rozwijajcie wiedzę, spełniajcie marzenia i wracajcie czasem myślami do szkoły podstawowej. W niej przecież też było fajnie! A teraz odpoczywajcie! Bezpiecznych i udanych wakacji.

 

Jacek Słomka

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież