sobota 13 sierpnia 2022r.   imieniny: Diana, Gertruda, Helena

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
3.0769230769231 1 1 1 1 1 Ocena 3.08 (13)
ODZNACZENIA DLA STRAŻAKÓW

Odznaczenia dla sztandarów i druhów, wręczono 24 czerwca na Rynku Miejskim w Barlinku, podczas Gminnych Obchodów Dnia Strażaka. Uroczystość rozpoczęto od hymnu OSP, w wykonaniu zespołu Sonata. Następnie złożono meldunek Prezesowi Zarządu Powiatowego OSP RP druhowi Janowi Robakowi.

 

REKLAMA

 

Po podniesieniu flagi państwowej i odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, głos zabrał druh Krzysztof Paszek, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Barlinku, który przypomniał w skrócie historię barlineckiej OSP, która  obchodzi swoje 75-lecie. W dalszej części uroczystości, wręczono odznaczenia, zarówno dla sztandarów jak i druhów. Wyciąg z uchwały o przyznaniu odznaczeń, odczytała druhna Małgorzata Wilk. Uchwałą Kapituły Zachodniopomorskiego Krzyża Świętego Floriana z dnia 24 czerwca 2022 roku, za zasługi związane ze wzorową realizacją przedsięwzięć mających na celu ochronę życia, mienia i środowiska przed pożarem, klęską żywiołową i innymi miejscowymi zagrożeniami ora zaangażowanie w przedsięwzięcia społeczne na rzecz społeczności, mieszkańców gminny Barlinek i województwa zachodniopomorskiego, Srebrnym Krzyżem św. Floriana na sztandar, odznaczone zostały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku i Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie.  

Uchwałą Kapituły Zachodniopomorskiego Krzyża Św. Floriana z dnia 24 czerwca 2022, za zasługi dla ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa obywateli oraz wzorową służbę Srebrną Odznaką Zachodniopomorskiego Krzyża Św. Floriana odznaczeni zostali: druh Józef Stępień – honorowy członek OSP Barlinek, druh Józef Pieńkowski – honorowy członek OSP Barlinek, druh Roman Wilk – prezes OSP Mostkowo oraz druh Jan Leszkiewicz – honorowy członek OSP Mostkowo. Podczas uroczystości, poświęcono i wprowadzono do podziału samochód ratowniczo – gaśniczy SCANIA, o który w ubiegłym roku wzbogaciła się OSP Barlinek. Wóz poświecił ksiądz kanonik Waldemar Szczurowski, Wojewódzki Kapelan Ochotniczych Straży Pożarnych. Nie zabrakło też przemówień okolicznościowych, które wygłosili poseł na Sejm RP Artur Szałabawka, Komendant Powiatowy PSP w Myśliborzu bryg. mgr inż. Grzegorz Gonera oraz Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński. W uroczystość udział wzięli druhny i druhowie z OSP Barlinek, OSP Mostkowo, OSP Lutówko, OSP Łubianka i OSP Rychnów.

 

M.Przybylska

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.