BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 5 lutego 2023r.   imieniny: Agata, Jakub, Jan

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
2.3333333333333 1 1 1 1 1 Ocena 2.33 (3)
CO DALEJ Z INWESTYCJĄ PRZY JEZIORZE?

W październiku 2020 roku, na terenach potartacznych przy ul. Jeziornej, rozpoczęły się prace przy zadaniu „Wzmocnienie terenów inwestycyjnych „Starego Tartaku” w Barlinku pod rozwój działalności turystycznej”. Wszystko w ramach projektu „Wykonanie Miejskiego Centrum Rekreacji i Integracji Społecznej w Barlinku”.

 

REKLAMA

  

Od tamtej pory wiele już zrobiono, jednak od dłuższego czasu prace stoją. Od kilku tygodni, do naszej redakcji napływają pytania w sprawie niedokończonej inwestycji przy Jeziorze Barlineckim, która przypomnijmy, miała się zakończyć w czerwcu 2021 roku. Jej koszt to kwota około 2 mln zł, z czego gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości ok. miliona złotych. Czytelnicy pytają dlaczego tam nic się nie dzieje, kiedy i czy w ogóle prace zostaną wznowione. Zachodzi też pytanie, kiedy inwestycja ostatecznie zostanie zakończona.

Oto odpowiedź, jak w tej sprawie otrzymaliśmy z barlineckiego Urzędu Miejskiego. 

 

„Na stan obecny wykonawca zrealizował ok. 80% zakresu robót przewidzianych do wykonania. Zakres robót pozostałych do wykonania to uzyskanie pozwolenia na budowę i wykonanie pomostu pływającego, wykonanie poszycia pomostów stałych i tarasu oraz zakup i montaż małej architektury. Na dzień dzisiejszy, według informacji wykonawcy, wstrzymał on roboty i zakończenie pozostałej części zadania z powodu trudności w uzyskaniu pozwolenia na realizację jednego z pomostów oraz problemów dotyczących finansowania i zakupu pozostałych materiałów. Wykonawca przedłożył program naprawczy w zakresie realizacji tej inwestycji z podtrzymaniem deklaracji jej kontynuacji i ostatecznego zakończenia do września br. W zakresie opóźnień będzie analizowana sprawa odszkodowań zgodnie z zawartą umową.”

 

Jacek Słomka

 

 

Komentarze

Guest

Kiedy podpisują umowy, to chwalą się na stronie miasta, na B24, aby wszyscy widzieli ruch w interesie i potencjalny sukces. Kiedy coś spierdzielą, coś nie zatrybi, wszyscy chowają głowy w piasek i udają że ich nie ma. Chcę wiedzieć, kiedy zakończona zostanie inwestycja. Chcę wiedzieć, kiedy będzie tam normalnie. Chcę wiedzieć, dlaczego wykonawca zszedł z placu budowy i nie wraca. A jeżeli nie wraca ten to dlaczego mamy ten sam problem co z zapleczem stadionowym, budowanym od ponad 3 lat. Chcę wiedzieć, dlaczego jesteśmy oszukiwani i dlaczego to tak dużo kosztuje???????
+8

Guest

Inwestycje w Barlinku to temat na horror , zawsze problem , nic w terminie , wszyscy wykonawcy nie trafieni , a może prawda jest taka , że inwestor czyli gmina nie potrafi prowadzić inwestycji.
Zawsze jednak wiemy kiedy inwestycja będzie ukończona , p. Burmistrz na pewno nie omieszka ogłosić sukcesu i zrobić kilka fotek , tak to się rządzi nie swoimi pieniędzmi , nie po gospodarsku tylko wg. zasady : najważniejsze żeby w papierach było ok.
+11

Guest

Żenada niedługo nie będzie widać którędy iść tak wysoka trawa, nieważne kto ważne żeby się dogadać i trawę ściąć, z pomysłem robione a już zapuszczone.
+10

Guest

Cytuję Guest:
A co z porządkiem nad wodą, pełno pustych butelek i foli, kto odpowiada za przycinanie trawy


ten kogo teren - teren gminny przekazany jako plac budowy inwestorowi - proste
+5

Guest

Cytuję Guest:
Oj kolega chyba nie wie co to znaczy "zaprojektój i wybuduj". Większość inwestycji jest teraz tak robiona żeby zwalić wszystko na wykonawcę, gmina ręce umywa od załatwiania pozwoleń, zgód itp. wszystko jest w gestii wykonawcy i to on za to wszystko odpowiada.

Wykonawca sam rachuje i podejmuje decyzję czy przystępować na takich warunkach i na takie prace, nikt nikogo nie przymusza...
+18

Guest

Oj kolega chyba nie wie co to znaczy "zaprojektój i wybuduj". Większość inwestycji jest teraz tak robiona żeby zwalić wszystko na wykonawcę, gmina ręce umywa od załatwiania pozwoleń, zgód itp. wszystko jest w gestii wykonawcy i to on za to wszystko odpowiada.
+36

Guest

Jesteśmy zdolni jak żółwiki w tomacie - temat niby błachy a kolejne lato zastaje inwestora z opuszczonymi spodenkami. Dlaczego tak mamy? To już dawno powinno być skończone. Co ma wykonawca z pozwoleniami? To nie jego brocha, aby kwity załatwiać. Co mają pomosty pływające, betonowe czy inne z pozwoleniami, które ma uzyskać budowlaniec ???? Jakie pozwolenia???? On ma ZUS mieć opłacony i podatki skwitowane!!!! Nie ma pozwoleń, nie rozpoczynamy inwestycji. Są pozwolenia - działamy. Dlaczego żyjemy w dziwnym mieście, gdzie sprawy proste rosną do rangi tragedii narodowej

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.