BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 niedziela 25 września 2022r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

FIRMA ROLNICZA BYSKOV AGRO SP. Z O.O. POSZUKUJE PRACOWNIKÓW

Kursy zawodowe, maszynowe, budowlane - szkolenia BHP - Nowogard, Koszalin, Szczecin - HAGA

A A A
2.5 1 1 1 1 1 Ocena 2.50 (10)
BĘDĄ PROGI ZWALNIAJĄCE W TRZECH MIEJSCACH

Co pewien czas temat ulicy Szosowej (ulica powiatowa), spowolnienia na niej ruchu, pojawia się na sesjach barlineckiej Rady Miejskiej. W trakcie ostatniej sesji po raz kolejny zabierali w jej sprawie głos radni.

 

REKLAMA

  

Radny Cezary Krzyżanowski mówił m.in. - Od lat trwają starania o spowolnienie ruchu na tej ulicy. Takie wnioski składają radni miejscy. Chodzi o spowolnienie ruchu od ronda do ul. Szosa do Lipian. Na tym odcinku doszło do wielu kolizji, wypadków. Z tego, co słyszę są pewne plany spowolnienia ruchu samochodowego, ograniczenia prędkości. Jednak planowane tam jest tylko przykręcenie elementów do jezdni, które być może spowolnia ruch. Takie rozwiązania były montowane wiele lat temu. Dzisiaj robi się wyniesione przejścia dla pieszych. Dyskutując o pieniądzach na tę inwestycję, powinniśmy mieć świadomość, żeby te środki wydać w sposób właściwy - podkreślał radny Krzyżanowski. Apelował aby nie montować na ul. Szosowej elementów, które nie będą powodować rzeczywistego spowolnienia na niej ruchu samochodów. Wskazał miejsca, w których wyniesione przejścia dla pieszych powinny się znaleźć jak najszybciej. Dodatkowo powinny być one doświetlone, żeby były widoczne z daleka. Radny Tomasz Strychalski chciał wiedzieć, co powiat zamierza na tej ulicy zrobić, żeby samochody jeździły po niej wolniej? Aby bezpiecznie można było przejść po przejściu dla pieszych.

Odpowiadając radnym, będący na sesji starosta myśliborski Andrzej Potyra mówił m.in., że progi będą. Podkreślał, że stoi na ulicy Szosowej znak ograniczający prędkość do 40 km/h. - Kto po tej drodze jeździ? – pytał. Czy jeżdżą tam mieszkańcy innych miast? Nie, tam jeżdżą nasi mieszkańcy ulicy Szosowej, Górnego Tarasu, Jarząbek, Osiny. My sami nie potrafimy uszanować tych znaków. Co by tam nie postawił, to jak ktoś będzie chciał szybko przejechać, to przejedzie. Będą tam progi zwalniające w trzech miejscach. Czy one wstrzymają szaleńczy ruch? Na to powinna odpowiedzieć policja i sami mieszkańcy, którzy widząc taką sytuację, mogą zrobić zdjęcie, mogą zgłosić gdzie trzeba. W jaki sposób wpłynąć na tych, którzy za szybko tam jeżdżą. - A progi spowalniające powinny pojawić się do lata - podsumował swoje wystąpienie starosta Potyra.

 

Jacek Słomka

 

 

 

Komentarze

Guest

Progi zwalniające powinny być na 11 Listopada dzieci chodzą tam na plac zabaw a jest jeden próg zwalniający,co nie którzy nawet się na nim nie zwalniaja. Powinny tam byc 3 progi to już by wyjścia nie mieli, inaczej zawieszenie by urwali. Niby jest znak strefa zamieszkania a są tam oszołomy co przeszło 60km/h jadą .Zwracam się do Burmistrza zróbcie coś w tej sprawie.
+2

Guest

Progi progami...
Oświetlenie przejść dla pieszych na ulicy Szosowej jest dramatyczne. Wystarczy przejechać tą drogą około 22:00. Piesi, często ubrani w ciemne kolory, są zupełnie niewidoczni na przejściach oświetlonych starymi lampami. W kierunku ronda za to świetnie oświetlono lampami ledowymi wyjazdy z garaży, (???) tam nie chodzą piesi a byliby świetnie widoczni....
Może warto o tym pomyśleć....
+12

Guest

Ograniczenie do 40 wystarczy, progi utrudnią życie i zwiększą hałas.
Radni mogli by się zająć trochę estetyką swoich rejonów. Kiedy suchotnik koło Netto zostanie wizytówką Barlinka? Ile lat temu wycięto aleję wzdłuż Gorzowskiej? Została odtworzona jak było obiecane? Kto pielęgnuje drzewa przy ulicach Kombatantów i Widok? Suche powinny być wycięte i uzupełnione. Jest wiele miejsca w Barlinku, gdzie można posadzić drzewa, czemu się tego nie robi? Dlaczego trawniki kosi się do gołej ziemi, a nie na 10 cm?
Tu jest wiele do zrobienia i tu powinny iść pieniądze. Zacznijcie ludzie zmieniać swoje otoczenie na ładniejsze.
A tak nawiasem zapytam: wiesz kto jest twoim radnym? Może czas go zastąpić?

Guest

Cytuję Guest:
Kiedy nasi mieszkańcy będą zadowoleni, proponuję wyjechać do Norwegii, Dani Holandii ito jak jest znak 40 km/h to tak się jedzie u nas przy takim znaku od innych kierowców dostaniesz zrybkę i trąbią jak oszołomy,, kultura jazdy, ponadto nie ma innych ważnych tematów w Barlinku

1. W wielu miejscach jest nadmiar ograniczeń, są one przesadnie rygorystyczne.
2. Jest za dużo znaków - wystarczy policzyć ilość znaków przy jednej ulicy np. Szosowej. Coś jest nie tak z naszymi przepisami o ruchu drogowym. Rondo Kombatantów-Szosowa wygląda jak "obsadzone znakami".
3. W RFN znaki są mniejsze, dzięki temu jest łatwiejszy montaż i mniejszy koszt, a przy tym nie szpecą tak krajobrazu.
4. W Choszcznie przy głównej ulicy są parkingi, co prawda skośne, ale widoczność też jest ograniczona...
+9

Guest

Kiedy nasi mieszkańcy będą zadowoleni, proponuję wyjechać do Norwegii, Dani Holandii ito jak jest znak 40 km/h to tak się jedzie u nas przy takim znaku od innych kierowców dostaniesz zrybkę i trąbią jak oszołomy,, kultura jazdy, ponadto nie ma innych ważnych tematów w Barlinku
+13

Guest

A w Krzynce zrobić wysepkę zwalniającą przy skrzyżowaniu bo nawet nie można wyjechać tak pędzą teraz po nowym częściowo naprawionym asfalcie
+7

Guest

Ja myślę, że progi spowalniające powinny pojawić się na Myśliborskiej w okolicy działek. Mieszkańcy tego rejonu z trudem wyjeżdżają ze swoich posesji tak szybko jeżdżą tam.samochody. Mieszkają tam dzieci, jest wzmożony ruch pieszych-działkowiczów a samochody pędzą mimo że jest to teren zabudowany.
+10

Guest

Cytuję Guest:
Proponuję zamontować taki próg zwalniający przy światłach na ul gorzowskiej bo co niektórzy kierowcy nic sobie nie robią z czerwonego światła.

Te światła są tak źle ustawione, że nie przekraczając 50/h włącza się czerwone światło.
+9

Guest

Cytuję Guest:
W końcu inwestycja na ktorą mieszkancy blokow przy ulicy szosowej czekali od lat brawo Tomasz.

Wiesz dlaczego mają być tam spowalniacze ?Ano dlatego ,że miejsca parkingowe są lipnie usytuowane prostopadle do jezdni i dlatego jest ciężko wyjechać ponieważ sąsiednie pojazdy utrudniają widoczność.To samo jest na parkingu przy byłym "supersamie" na ul.Strzeleckiej.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.